top of page

Дім марочних коньяків «Таврія» – ще одне відкриття 2020 року

«У 2019 році, коли ми вперше зустрілись з президентом асоціації сомельє Іваном Бачуріним, я почув дуже позитивний відгук про Дім марочних коньяків «Таврія». Але не придав значення, адже ми робимо проєкт про вина. Цього ж року ми взнали про цікавий авторський проєкт - преміальні вина Askano Valley, що лімітовано виробляють на підприємстві та завітали на виробництво», – коментує керівник проєкту Винний Гід України, Дмитро Семків.

1 (8).jpg

Враження від побаченого на підприємстві важко передати словами, це потрібно побачити наочно та відчути дух такого неординарного підприємства України. Але ми, все ж спробуємо коротко передати враження та розповісти про ДМК «Таврія».

Кілька історичних фактів

У 1822 році імператор Олександр I звернув увагу на сумне становище причорноморських виноградників і вирішив залучити іноземних експертів до розв'язання цього питання. Жан Жатон, Луї Гехлер, Юлій Майєр скористалися цією нагодою і майже за безцінь придбали 500 десятин піщаної землі на омріяній 46 паралелі в старому руслі Дніпра.

У 1899 році було зібрано перший врожай і закладено у бочки. У роки Жовтневої революції виноробне господарство стає з початку товариством, а згодом радгоспом.

У роки другої світової війни майже всі будови було зруйновано.

До 1960 радгосп було відбудовано та названо «Таврія». У 1965 році винрадгосп «Таврія» випускає свій перший коньяк.

DSCF7737.jpg

Про життя та виробництво сьогодні

За останні роки стрімко набирає оберти тенденція смакового різноманіття та зниженого градусу. Крокуючи нарівні з часом, у 2020 році ДМК «Таврія» розширила лінійку новими крафтовими коньяками. Крафт, окрім ретельності відбору і ручної праці, – це завжди помітний авторський почерк і неперевершена майстерність. Яскраві фруктові смаки вишні, зеленого яблука та дикого апельсина гармонійно доповнили попередні позиції Gold Spiced та Double Wood.

IMG_9788 (2).PNG

Ще однією авторською родзинкою є преміальні вина Askano Valley, що випускаються з 2017 року лімітованими партіями (не більше 3 тис. пляшок на рік). Такі маленькі обсяги виробництва дозволяють контролювати усі процеси та вчасно впливати на найменші дрібнички, які виникають на кожному етапі: ручний збір винограду, ретельний відбір ягід, витримка у бочках з французького дуба або додаткова витримка у пляшках. Довершеність та результат такого прискіпливого ставлення – це нагороди отримані від «Винного гіда України» 2020 срібло (89 балів) «Каберне» максимально наближений бал до «золота» та бронзою (84 бали) «Ркацителі».

Нагороди від Винного Гіда України 2020

оцінка Гіда

89 балів

Cabernet.png
Срібло 2020.png

Cabernet

сухе, червоне

оцінка Гіда

84 бали

Rkatsiteli.png
Бронза 2020.png

Rkatsiteli

сухе, біле

Для того, щоб максимально контролювати вхідну сировину для крафтових лінійок, дім марочних коньяків «Таврія» у 2020 році перейшов на contract growing, доручивши маленьким господарствам вирощувати автентичні сорти винограду без промислової обробки, віддаючи перевагу ручному збору.

Головна гордість Дому марочних коньяків «Таврія» в тому, що вже майже століття виноград проходить повний цикл перетворення з ягоди на благородний бурштиновий напій. Хоча процес створення «від лози до келиха» складний і тривалий, таке ставлення дає свої плоди у бездоганних напоях, тому підтвердження безліч винагород з 1970 року і донині. Наші вина та коньяки неодноразово ставали зірками українських і міжнародних виставок. В колекції ДМК «Таврія» понад 350 нагород. Останні надбання - це срібна медаль за колекційний коньяк «Імперіал» 25 річної витримки та бронза за коньяки марочної групи «Херсон» і «Таврія ХО» на International Spirits Challenge 2020 у Великобританії; золота медаль за колекційний коньяк «Імперіал» 25 річної витримки і почесне звання Ukraine Brandy of the Year 2020 у Нью-Йорку на «New York International Spirits Competition». Відмічений золотом і Тavria Craft Collection Double Wood на українському конкурсі «Wine&Spirits Ukraine».

IMG_9790 (2).PNG

«На підприємстві можна замовити екскурсію та дегустацію продукції. Нещодавно ми з сомельє проєкту «Винний Гід України» відвідали міжгалузеву дегустаційну подію року під патронатом «Укривинпрому», де нам пощастило продегустувати марочні коньяки ДМК «Таврія» різних років витримки. Можна абсолютно авторитетно констатувати, що Україна має чим пишатись, а українцям бажаємо обирати благородні напої вітчизняного виробництва », – додає Дмитро Семків.

bottom of page