top of page

Виноробня «Stakhovsky Wines»

IMG_15711.jpg

с.Мужієво, Берегівський район, Закарпатська область

Stakhovsky Wines - нове українське вино від першої ракетки України Сергія Стаховського. Ідея опанувати виноробство прийшла наприкінці 2015 року – після тривалої роботи у Франції. Саме тоді видатний тенісист взяв в оренду 20 гектарів землі на Закарпатті (село Мужієво) та почав вирощувати Мерло, Сапераві та Трамінер Рожевий. Перший урожай винороб зібрав через 3 роки у 2018-му.

IMG_1541.jpeg

ТЕРУАР

Виноград дозріває у селі Мужієво – в одному з найкращих виноградарсько-виноробних районів Закарпаття.

Рельєф місцевості – горбистий. Експозиція схилів надзвичайно сприятлива: найтепліші південно-західні спадини Карпат і прилегла до них частина Середньодунайської низовини захищені Карпатами від холодних північних і сухих східних вітрів. Висота над рівнем моря: 100-250 метрів (найкращі виноградники Європи – 100-300 метрів). Сума активних температур: 3300-3500 градусів. Річна кількість опадів: до 650 міліметрів. Клімат: помірно-континентальний.

AM303947.jpg

ВИРОБНИЦТВО

Станом на 2020 рік, у колекції виноробні представлені червоні вина Мерло, Сапераві «Ace» та Трамінер Рожевий «W». «Ace» у перекладі означає «подача навиліт», а «W» походить від слова «win» – перемога.

Всього на виноробні щороку планують виробляти близько 60 тисяч пляшок вина. Stakhovsky Wines використовують в виробничі потужності виноробні Котнар Хілл у селі Мужієво на Берегівщині.

Білі сорти винограду: Трамінер Рожевий.

Червоні сорти винограду: Мерло, Сапераві.

bottom of page