© 2020 Винний Гід України 

Агропромислова фірма «Леанка»
 

Агропромислова фірма «Леанка» – одне із найстаріших виноробних підприємств Закарпатського краю засноване ще у 1946 році, хоча історія підвалів, у якому знаходиться виноробня, довжина яких — 4,5 км, почалась ще у далекому 1557 році про що свідчить кам'яна табличка біля старого входу до підвалів.

Спершу підземелля слугувало сховищем від нападу ворогів. Винні підвали в смт Середнє Ужгородського району — історична пам’ятка архітектури XYI століття, які занесені ЮНЕСКО до кращих винних підвалів Європи.

Названо підприємство на честь сорту винограду «Леанка» який у перекладі з угорської мови означає «дівчина» і є одним із найпопулярнішим сортом регіону.
Унікальність цих підвалів у тому, що вони викопані в туфі – пористій породі вулканічного походження, і через її капіляри повітря систематично потрапляє до сховищ. Завдяки цьому температура в сховищі і взимку, і влітку залишається однаковою – 12° С. Такі умови є ідеальними для витримки вина. Напій тут зберігають у дубових бочках, що теж має величезне значення і робить його унікальним. Місткість найбільшої бочки становить 10594 літри.

Старі вина мають особливий, тонкий аромат та смак. Зараз у винотеці зберігають приблизно тисячу закоркованих пляшок. У кожного напою власна історія, а більшість із них вже не мають аналогів у світі.