top of page

Агропромислова фірма «Леанка»

Ліанка.jpg

Агропромислова фірма «Леанка» — підприємство з виноробства, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, заснована у 1946 році. Є одним з найстаріших виноробних підприємств Закарпатського краю. «Леанка» — це сорт винограду, в перекладі з угорської мови означає «дівчина» і є одним із найпопулярніших сортів цього регіону.

Історія підвалів Середнянського замку почалась ще далекого 1557 року. Підвали довгий час називались турецькими, їх загальна довжина становить 4,5 км. Спершу підземелля слугували сховищем для людей при графському дворі від нападу ворогів. Історичні винні підвали в смт. Середнє Ужгородського району є пам’яткою архітектури ХVІ століття, у цьому році їм виповнюється 462 роки. Середнянські винні підвали занесені ЮНЕСКО до десятки найкращих винних підвалів Європи.

Викопані підвали в туфі — породі вулканічного походження. Через капіляри, що є в ній, у підземелля постійно проникає свіже повітря. Це дуже важливо для технології витримки справжніх вин за європейськими традиціями, протягом 3-5 років. Всередині підвалів постійно утримується температура +12°С. Це ідеальні умови для витримки вин.

bottom of page