© 2020 Винний Гід України 

Don Alejandro Winery

«Sic itur ad astra» – такий шлях до зірок, вибрав молодий і харизматичний засновник виноробні, яскраво прикрасивши рутинний ринок українських вин.

«Don Alejandro Winery» – молода, авторська виноробня, розташована в Одеській області на березі Хаджибейського лиману. Під керівництвом засновника Дона Алехандро в короткий термін виноробня заслужила статус «бутікової» виноробні й не тільки завдяки високим цінам на топові позиції, але і стабільною якістю і душевним підходом до виробництва.

Виноробня розташована на березі теплого Хаджибейського лиману, що сприятливо впливає на відображення сонячних променів з поверхні лиману на виноградники й акумуляції тепла в холодні періоди року. Перші виноградники закладені ще у 2005 році.

З кліматом все логічно, перехідний клімат від морського до континентального. Чим далі від Чорного моря вглиб країни, тим сильніше контраст, холодні ночі та спекотні дні літа. Але, відстань до моря лише в 15 км дозволяє переважати саме м'якому, морському клімату. Також влітку характерна спекотна і безвітряна погода, що сприятливо впливає на дозрівання ягід, на кількість цукру й ароматичних фенольних сполук.

Всі процеси на виноробні Дона відбуваються вручну.

Збір винограду і навіть ступінь зрілості визначається в буквальному сенсі вручну, без сучасних приладів, методом роздавлювання ягід в долоні. Дон у виробництві робить упор на свою індивідуальність і самобутність «чесного» виробництва. Наприклад, обов'язковий розлив вина тільки на висхідну Місяць. Шанувальників витриманих червоних вин має здивувати повна відсутність витримки в дубової бочки, що дозволяє розкрити максимальний потенціал сортів винограду.

«Don Alejandro Winery» виробляє вина з білих сортів: Шардоне, Рислінг, Аліготе і Мускат. А також Червоних: Мерло, Каберне, Сапераві, Піно Нуар, а також рідкісні Барбера і Мавруд. В основі стилістиці лежить змішування вінтажів і сортів різної витримки для створення комплексності аромату вин і кращого балансу в смаку.

Виноробня розташована в Холодній Балці, в 15 хвилинах їзди від Одеси на північ по Київській трасі уздовж лиману. Дегустації проводяться в робочі години і будь-який час року.

Автор: Постоянкін Ігор