top of page

Фестиваль-конкурс "Червене вино"

Фестиваль-конкурс "Червене вино" був започтакований у 1996, як фестиваль малих домашніх вионоробів Мукачівщини. Ми два роки тому вже писали про історію цього фестивалю https://www.uabestwine.com/chervene-vyno.
 

4. Спикер.jpg

До середини 2000-х захід перетворився на один з найбільших фестивалів малих виноробів в Україні. З 2016-го року захід переїхав з центральної частини міста в парк «Ценральний», що дозволило його зробити більш масштабним. У 2021 році , через протиепідемічні обмеження – захід проводився у форматі конкурсу. «Ковідна криза» вплинула і на цьогорічний захід, оскільки зменшилася кількість учасників – 22 з 39-40(у 2016-2020). Однак сам факт проведення, зменшення орг.внесків, прозорий конкурс дозволяє з оптимізмом дивитися у 2023 рік. У організаторів є вже поперднє підтвердження на участь від провідних виноробів Закарпаття. 44 взірця від 12 виноробів. Всього на фестивалі було 22 винороби, від 10 учасників взірці не відібралися через не відповідність умовам конкурсу. Умови: 2 взірці у склі, на прилавку мало бути не менше 7 одиниць даного взірця. Взірці відбиралися в перший день фестивалю – 12.01.2022, представниками оргкомітету. Вони ж здійснювали шифрування і пакування у непрозорі пакети для проведення дегустації «на осліп».

3. Женщині.jpg
2. Сцена.jpg

Дегустаційна комісія працювала 13.01.2022 року у «Центрі громадськості та національних культур» Мукачівської ТГ.

Згідно наданих взірців і враховуючи специфіку фестивального конкурсу – організатори визначили наступні категорії:

  1. Білі сухі (всього 18 взірців, 30 % - взірці 2021 року. Сорти – Черсегі, Зенго, Мускат Бланк, Шардоне, Мюллер Тургау, Б’янка, Іршаї Олівер, Трамінер, Рислінг, Мускат, Совіньйон-блан. Один взірець за рішенням комісії було знято через ряд причин.

  2. Білі напівсолодкі – 1 взірець, не претендував на призові місця ( 74 бали).

  3. Червоні сухі – 19 взірців, 20 % - взірці 2021 року. Сорти – Каберне Совіньйон, Каберне Фран, Мерло, Голубок, Реслер, Шираз, Туран,Блаубургундер, Цвайгельт, Аліберне (Одеське Чорне).

  4. Десертні вина – 6 взірців, в результаті конкурсу не набрали достатньої кількості балів та не потрапили у список призерів.

1. Вино.jpg

Список виноробів і вин, які отримали призові бали:

«Велика золота медаль»: винороб Анталовський В. «Мерло» 2019 рік.

Золото: 1. Орос Р. «Мюллер Тургау» 2019 рік  2. Орос Р. «Шираз» 2019 рік. Срібло: 1. Орос Р. «Мускат бланк» 2020 рік  2. Орос Р. «Шардоне» 2019 рік. Бронза: 1. Винороб Анталовський В. «Каберне», 2019 рік

              2. «Фечора Фемілі Вайн» «Туран» 2019 рік

              3. «Фечора Фемілі вайн», «Цвайгелт» 2019 рік

              4. Винороб Орос Р. «Голубок» 2019 рік

              5. «Шато Паук», «Мерло» 2019 рік

Призери отримали дипломи і сертифікати на покращення виробничої бази.

Склад комісії:

  1. Дідук Олена – головний технолог «Першої Закарпатської Палинчарні», раніше головний технолог ряду закарпатських винних підприємств.

  2. Большакова Лариса – винний експерт, технолог і винний гід Агропромислова фірма «Леанка».

  3. Соломон Вікторія – винний експерт, раніше – технолог ряду закарпатських винних підприємств.

  4. Данч Еріка – винний експерт.

  5. Лендєл Чаба ( Csaba Lengyel) – винороб, ресторатор,

  6. Беняк Золтан (Benyák Zoltán) – винороб, винний експерт, автор 4 тематичних монографій і ряду публікацій присвячених винній галузі. (Угорщина)

 

Орг.комітет: Громадська організація «Спілка виноробів Мукачівського регіону», Мукачівська міська рада, «Центрі громадськості та національних культур» Мукачівської ТГ. Важливо: Представники  «Спілка виноробів Мукачівського регіону» не мали доступу до відбору взірців, шифруванню та не впливали на роботу дегустаційної комісії. Усі представники комісії не були дотичними до учасників.

 

Після цьогорічного конкурсу було вирішено запровадити 2 дегустаційні конкурси – весняний 3-денний(забір взірців на «місці», розширення міжнародного представництва у комісії, професійний підхід до підбору асистентів та ін.) і фестивальний – 1-денний (забір взірців на фестивалі). Причина – при всіх недоліках «фестивального формату» він позитивно вплинув і впливатиме на підготовку учасників, а також на вибір споживачів (результати були оприлюднені 14 січня фестиваль тривав до 16.01.2022 року.

DSC09921.JPG
bottom of page