© 2020 Винний Гід України 

Гончарна Гора

Маленька сімейна виноробня, чи, як її називає сам засновник, – ентузіастичний проект мікровиноробства «Гончарна Гора» розташована у мальовничому куточку Харківської області — Новій Водолазі.

У 18-19 ст. цей край був відомий своїми гончарними промислами. Невеликий виноградник «Гончарна Гора» розташований на південно-східному схилі пагорба.

Тут у давнину були багаті родовища бурої, світо-сірої та блакитної глини, з якої ремісники, серед яких були й пращури засновника, виробляли посуд, дитячі іграшки та кахлі. Земля під виноградником і дотепер зберігає сліди їх діяльності у вигляді чисельних уламків кераміки. Саме тому виноробню було вирішено назвати «Гончарна Гора».

Етикетка кожного вина має зображення свого власного фрагмента кераміки.

Сьогодні на виноробні вирощується 13 сортів винограду, серед яких крім добре відомих міжнародних сортів – Піно Грі, Аліготе та Шардоне, також складні міжвидові гібриди – Йоханнітер, Мускаріс, Діамант, Каберне Кортіс, Красень, Рубін Голодриги, Альмінський, Маркет. Постійно триває пошук сортів, які найкращим чином зможуть зобразити теруар місцевості. У зв’язку з цим сортовий склад виноградника змінюється на користь міжнародних сортів. На «Гончарній Горі» впевнені, що неможливо зробити добре вино з посереднього винограду, тому багато уваги приділяють роботі на винограднику, працюючи з кожною лозою окремо.

Філософія виноробні «Гончарна Гора» полягає у створені на власній землі максимально якісного вина з індивідуальним характером.

Збір винограду триває з кінця серпня до початку жовтня. Вініфікація проводиться з використанням виключно чистої культури дріжджів в місткостях з нержавіючої сталі та скла. Температурний контроль здійснюється на всіх етапах. Витримка в бочках на виноробні не застосовується.
У майбутньому виноробня націлена на виробництво вин виключно з власного винограду, але зараз, у зв’язку з безперервний процесом формування свого виноградника, частина винограду закуповується в Херсонській, Миколаївській та Одеських областях.

 

Шардоне Гончарна Гора

Приємне легке вино з апетитними нотами стиглих зелених  яблук, цитрусових та легкою мінеральністю. Прекрасний напій для жаркого літнього дня. Найкраще пити молодим (1-2 роки після випуску).

Автор: Васильєва Юлія