top of page

Вина сорту Одеський чорний

«Одеський чорний» – унікальний український, високотехнологічний сорт винограду придатний для виробництва різних за класифікацією вин. З цього сорту можна приготувати неперевершені столові сухі, напівсолодкі та десертні вина. Саме тому з ним подобається працювати виноробам. 

На основі сорту «Одеський чорний» в ННЦ “ІВіВ ім. В. Є. Таїрова” розроблені технології приготування таких вин: 

  • Таїровське червоне (столове червоне, сухе марочне вино); 

  • Скіфське червоне (напівсолодке вино);

  • Таїровське царське (червоне десертне вино).

   

Таїровське червоне вино має рубіново-гранатовий колір. Складний пасльоново-смолянийстий з сафяново-прянними тонами букет надовго залишає слід у пам'яті. Смак повний, екстракивний з багатим і м'яким таніном, помірно свіжий та гармонічний. У вині міститься до 5 мг поліфенолів (на рівні італійського “Санджовезе” та іспанського “Темпранильо”).

Скіфське виготовляється з двох сортів винограду селекції Інституту: Одеський чорний та Рубін таїровський. Вино має інтенсивний рубіново-гранатовий колір та складний аромат з тонами сухофруктів та меду. Вино з приємною терпкістю та повним гармонічним смаком, характеризується за типом грузинського напівсолодкого вина – “Хванчкара”. “Скіфське” – вино, що може стати окрасою будь-якого святкового столу.

Таїровське царське вино з темно-рубіновим кольором та яскравим ароматом тонів ув’яленої вишні, чорносливу, шоколаду та свіжих вершків, що переливається у повний з високою десертністю смак. Вино типу “Кагор”, використовується як лікувальний напій та вживається з кавою та десертами.
 

20210601_084520обр.jpg
20210601_094911обр(1).jpg
20210601_100434о(1).jpg
bottom of page