top of page

Рубін таїровський – рубін у бокалі

Рубін таїровський – сорт створений на базі сортів Одеський стійкий та СВ 23-657. Входить до Реєстру сортів України з 1990 року.

Складне генетичне походження сорту Рубін таїровський дає ряд переваг перед класичними європейськими сортами та старими сортами гібридами (Ізабелла, Лідія, Ноа та ін.). Насамперед, це висока стабільна урожайність і стійкість до основних патогенів, що вражають виноградну рослину, а також висока зимо- та морозостійкість (-28 оС) одержана від Vitis amurensis. У той же час, збалансованість та злагодженість аромату та смаку вин із сорту Рубін таїровський залишає гібриди перших поколінь далеко позаду.

вгу1.jpg
вгу2.jpg
вгу3.jpg

Грона сорту великі (200г), циліндроконічні, іноді з крилом, середньої щільності. Ягідка округла, середня (1,5 г), чорна з сильним восковим нальотом, який візуально змінює колір на темно синій. М’якоть соковита, а смак ягоди простий та гармонійний.

В умовах півдня Одеської області у другій половині вересня можна проводити збір цього сорту при кондиціях від 200 до 240 г/дм3 цукрів та 8-9 г /дм3 титрованих кислот. Урожайність сорту Рубін таїровський стабільна – 15 т/га та підвищується до 28 т/га в залежності від клону. В ННЦ “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова” виділено та вивчено два перспективні клони Рубін таїровський 2118 та Рубін таїровський 2519.

Рубін таїровський довгий час використовували лише для приготування червоних сухих та напівсолодких вин і у 2009 році спробували приготувати рожеве вино, яке викликало захоплення у всіх хто його скуштував. Червоне вино сорту Рубін таїровський має рубіновий колір, пасльоновий аромат з шлейфом червоних ягід. Смак червоного вина збалансований з м’яким таніном та невеликою терпкістю. Рожеве вино феєрверком розкриває свій смак та аромат у бокалі, ніби туди потрапило щось справді коштовне...

bottom of page