top of page

Друзі ще один фаворит українських виноробів - сорт винограду Голубок

 

Цей сорт винограду популярний серед крафтових виноробів України.

Голубок сорт винограду виділений з гібридної комбінації Сєвєрний х 40 лєт Октября. Родинні зв’язки з сортом Алікант Буше надали забарвлений сік і високий запас фенольних речовин у ягоді, які мають тонізуючу та антисептичну дію.

У дослідному господарстві «Таїровське» співробітниками відділу клонової селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» виділено два перспективні клони сорту Голубок 36103 та Голубок 1685.
 

Сорт Голубок абсолютно стійкий до мільдью та гнилі ягід, і відносно стійкий до оїдіуму та чорної плямистості. Ріст кущів середній, визрівання пагонів добре. Він має високу морозостійкість та зимостійкість. Урожайність стабільна 12 т/га, середня маса грона 120-250 г. Цукристість соку 200-220 г/дм3, у той час, як кислотність знаходиться на рівні 6-7 г/дм3.

Сорт достигає у кінці серпня. Головна вимога зібрати урожай вчасно, тому що вино буде набувати вираженого тону перезрілого винограду.
 

Використовується для приготування червоних сухих і десертних вин та купажів. Смак молодого вина сортовий гармонійний достатньо повний з тонами дикої смородини та маку. Характерним для вин із сорту Голубок є легкий аромат та присмак диму. Вино з цього сорту створене для справжніх чоловіків, його можна брати на полювання та у походи. Екстрактивне з великою кількістю танінів гармонійно підходять до м’ясних страв та дичини.

Голубок, 4656.jpg
bottom of page