Відкриваємо виноробну Україну: новий виноробний комплекс «Вина Приазов'я»
Новий учасник проєкту «Винний гід України» виноробний комплекс «Вина Приазов'я» із с. Агробаза, Мангушського району, Донецької області.
До нашого проєкту приєдналася ще одна цікава виноробня про, яку ми чули, але не знали де конкретно вона знаходиться. Напевно думки притягують обставини й чисто випадково, дякуючи знаному виноробу Леоніду Бабчуку із Южноукраїнська, нам вдалося познайомитись із цим сміливим та цікавим проєктом.
Сьогодні ми поділимося історією творення цього молодого винного проєкту з вами.
Виноробню започаткував Голубченко Сергій Петрович, металург за фахом та покликанням. З дитинства Сергій Петрович допомагав батькові доглядати виноград на присадибній ділянці. Саме тоді заклалася перша любов до виноробства. У 2018 році ця любов почала перетворюватись у справу життя.
Першим кроком з відкриття виноробні був аналіз ґрунтів, можливість висадки та культивації виноградної лози. Власники звернулися у два незалежних джерела: Інститут виноградарства і виноробства ім. Таїрова (детальніше про цей науковий центр у нашій минулій статті) та італійський розплідник «Раушеду».
Експерти провели аналіз з метою оцінки відповідності ділянки, в тому числі й виробництва виноробної продукції із зазначенням походження винограду. В результаті отримали відповідь що ґрунти Приазов'я сприяють виноградарству і навіть за своїм складом ідентичні ґрунтам деяких виноробних регіонів Італії.
«На мій погляд, відповідному міністерству та уряду загалом бажано звернути увагу на цей регіон. Для розвитку виноградарства в Україні - це гарна можливість.»
Д. Семків
керівник проєкту Винний Гід України
Італійці підтвердили обрані сорти винограду з урахуванням місцевого клімату, рекомендували схему посадки виноградника. На ділянці площею 7,62 га були враховувані усі рекомендації та висаджено сім сортів винограду.
-
Червоні сорти: Мерло, Піно нуар, Каберне Совіньйон, Сапераві.
-
Білі сорти: Шардоне, Трамінер, Піно грі.
Щільність посадки лози складає 4600 кущів на 1 га. Окрім цього перш ніж почати саджати виноград і будувати виноробню, власники об’їхали близько двадцяти великих і малих виноробних господарств в Словенії, Італії, Молдові, Болгарії, де отримали знання та величезний досвід у створенні вина.
У 2020 році було закладено першу цеглину у будівництві виноробні. На території планується відкриття дегустаційного залу, де можна буде спробувати вина перш ніж купити. Адже проведення дегустацій крафтовими виноробнями є надважливим елементом для просування вина на ринок.
Також це є важливим елементом енотуризму, який останніми роками став дуже популярним серед українців.
Для виробництва було закуплено обладнання в Болгарії: ферментатори, вініфікатори з охолоджувальною сорочкою для підтримки контролю за температурою під час бродіння, нержавіючі ємності для зберігання виноматеріалу. У компанії OLPOL у Богородчанах придбали дубові бочки ємністю 225 л і кількості 60 штук, в яких вино набуде неповторного аромату із нотками ванілі та тютюну. На замовлення виноробні було виготовлено дві глиняних квеврі по 720 літрів кожна, формою вони нагадують амфору, в яких виробляють вино в кращих грузинських традиціях. Плановий об'єм виробництва складає 50 тонн на рік. Отримано ліцензію на виробництво алкогольних напоїв.
«Ми ще дуже молода виноробня, але ми відроджуємо традиції, слідуємо усталеними правилами та створюємо свої.» - розповідає директор виноробні Анна.
Восени 2020 року зібравши перший урожай отримано перше власне вино.
Білі вина:
-
Трамінер Приазов'я, сорт винограду Трамінер;
-
Крапля сонця Приазов'я, сорт винограду Піно Грі.
Червоні вина:
-
Рубін Приазов'я купаж: Трамінер, Піно нуар, Сапераві, Мерло, Каберне Совіньйон;
-
Червоний діамант Приазов'я;
-
Сапераві Приазов'я;
-
Каберне Приазов'я;
-
Мерло Приазов'я.
Ми щиро бажаємо успіхів та натхнення у створенні вина. З нетерпінням будемо чекати зустрічі восени для візиту на виноробню та дегустацію вин.