top of page

Виноград у житті людини

Винний Гід України розпочинає серію публікацій від найстарішого наукового закладу України Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» НААН. Для того щоб розуміти вино, правильно споживати потрібно знати історію цього стародавнього напою. Починаємо коротко з історії та продовжимо українськими сортами винограду.

Виноград у житті людини.

Ніхто насправді не знає, коли утворився цей дивний союз «Людина-Виноград». Однак, це була любов з першого погляду… Міцна дружба їхня триває до цього часу, про це свідчить бажання людини розповсюдити цю культуру по усій планеті Земля.

Історія виноградарства та виноробства на Близькому сході нараховує близько 9000 років. На території Грузії виноробством займалися ще за 6000 років до н. е. про це свідчать знахідки глиняних глечиків для зберігання вина. Виноград у давні часи люди шанували та зображували на монетах та гербах. Виноградна лоза також є символом Ісуса, і часто згадується у Біблії.

Виноград споживається у свіжому вигляді та використовується для приготування соків, варення, маринадів, сушки, однак, основним продуктом переробки є виноградне вино. Приблизно 80% світового виробництва винограду використовується для приготування цього напою. Виноградне вино, якщо ним не зловживати, чинить лікувальний вплив на організм людини. У Стародавньому Єгипті вино вважалося напоєм богів – у наш час цей продукт став доступним усім бажаючим.

У Європі виноробство процвітало понад три тисячі років тому на території Стародавньої Греції й у багатьох грецьких колоніях на березі Середземного, Чорного та Азовських морів. Грецькі колонії на півдні Італії поширювали культуру винограду ще до створення Риму, а в 600 році до н. е. вони заснували колонію Массалію (нині Марсель – Франція), де навчили галів вирощувати виноград та робити вино.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Однак не можливо не згадати про те, що вино – ніби жива матерія. Це продукт поєднання ґрунтово-кліматичних умов, сорту, дріжджів та кропіткої праці митця, що його створює. Саме тому так славляться вина з певної місцевості, відтворити смак та аромат яких у іншому регіоні неможливо.

Сорти нової селекції несуть у собі широку смакову палітру, багатство якої важко передати декількома словами. Смак і аромат виноматеріалу може нагадувати вишню, смородину, малину, персик, грушу, яблуко, різні екзотичні плоди, поєднання яких зачаровує уяву та надихає на створення нових шедеврів.

bottom of page