© 2020 Винний Гід України 

Виноробня Château Chizay

Château Chizay – легендарна історія про любов і вино.
Сорти винограду: Трамінер рожевий, Рислінг Рейнський, Рислінг Італьянський, Мускат Оттонель, Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар, Піно Блан, Черсегі Фюсереш, Фурмінт, Совіньон Блан, Піно Грі, Ізабелла. Екскурсії щоденно з 9.00 до 20.00

Історія вин Château Chizay почалася в XIII ст, коли король Угорщини подарував маєток одному зі своїх підданих. У 1230 році маєток перейшов у власність до його сина Чиза і став називатися «Чизай».


Починаючи з XV ст. вина Chizay завоювали прихильність багатьох королівських дворів Європи і царів північних земель. Про особливу прихильність місцевої знаті до вин Chizay розповідає велика історія кохання княгині Ілони Зріні, і графа Імре Текелі, яка відбулася у XVII ст. На їх весіллі було випито майже 300 бочок вина, в тому числі вина з маєтку Chizay. Доля закоханих була складною, їх розлучили. Але пройшов час і вони змогли знову з'єднатися, вже в Туреччині, тоді Імре попросив Ілону привезти йому з рідних країв вино Chizay.

У XIX ст. разом з іншими європейськими виноградарськими регіонами, маєток Chizay зазнає страшної загрози, на Закарпаття попадає філоксера небезпечний шкідник, який знищив більшу частину виноградників Європи. Наступним ударом стала «Антиалкогольна компанія» 1985 року, коли на Закарпатті було винищено величезну кількість виноградників

.
Але попри ці важкі сторінки своєї історії команда Château Chizay змогла відродити виноградники, впровадити на них новітні методи догляду, та продовжує багатовікову традицію створення унікальних закарпатських вин. Маєток здобув свій власний заміський замок та з задоволенням приймає туристів. З 2010 року всі вина маєтку виробляються виключно з власного винограду!

 

Виноградники Château Chizay – це рукотворне диво Закарпаття. Їх особливістю є унікальний карпатський теруар: найкращі грунти вулканічного походження, південні схили пагорбів, м’який клімат, який дозволяє не поливати виноград штучно, та найбільша кількість сонячних днів у регіоні. Все це дозволяє створювати унікальні вина. Крім того Château Chizay плідно співпрацює з відомими угорськими спеціалістами у сфері виноградарства і виноробства.

Château Chizay виробляє білі, рожеві та червоні вина більш ніж з 16 сортів винограду. Це єдина виноробня в Україні, яка має сертифікат для виробництва кошерного вина від однієї з самих авторитетних світових організацій – OK KOSHER CERTIFICATION із головним офісом в Нью-Йорку.
Родзинкою виноробні є ароматні білі вина з унікального сорту винограду Черсегі Фюсереш. Château Chizay єдиний український виробник, який створює вина з цього сорту.

 

У 2018-му році Chizay створили вина преміальної лінійки з сортів Каберне Совіньйон, Мерло, Піно Нуар і Фурмінт, витримані в бочках з французького дуба.


Але самою легендарною зіркою Château Chizay є вино Троянда Карпат, яке прославляє традиції закарпатського виноробства із середини минулого сторіччя, і сьогодні виробляється тільки в Château Chizay. Воно створюється з сорту Трамінер рожевий та витримується у дубових бочках протягом двох років. «Троянду» було визнано найкращим вином Міжнародного дегустаційного конкурсу Wine & Spirits Ukraine Awards у 2018 році, де усі 9 вин представлені виноробнею Château Chizay для оцінки, отримали відзнаки.
 

Крім того вина Chizay здобули приголомшливий тріумф на 25-му Міжнародному виноробному конкурсі Bukkaljai Borfesztival в місті Егер (Угорщина), де сім вин Chizay отримали золоті медалі, а Château Chizay пам'ятну відзнаку як Найкраща виноробня Європи-2017.
Цікаво та не випадково, що відомий співак Олег Скрипка започаткував випуск авторських вин «Країна мрій» саме у співпраці із Château Chizay: з врожаю 2018 року було створене біле вино Трамінер, та рожеве – Піно-Нуар.

 

Château Chizay – це не тільки виноробня, а й прекрасний туристичний комплекс, який зачаровує своєю красотою. Віддаючи шану пам’яті попередників на Château Chizay було створено Музей виноробства та виноградарства Закарпаття, де можна побачити численні експонати, які у давнину використовували для виробництва вина.
 

ЕКСКУРСІЙНІ ПРОГРАМИ

Відвідуючи виноробний комплекс у вас є можливість вибрати один з екскурсійних турів на свій смак:
– емоційний та цікавий тур по Долині Чизай з дегустацією вин, екскурсією у виносховища та музей, а родзинкою стане відвідання виноградників на Малій горі із частуванням традиційної страви Закарпаття – бограчу та власної грапи. Період весна-осінь за умови гарної погоди.
– щоб зануритися в дивовижний світ виноградарства і виноробства відвідайте тур в Château Chizay з дегустацією вин, відвідуванням вино сховища та музею.
– екскурсія по Château Chizay з відвідуванням виносховища та Музею. Саме тут ви побачите як народжується легендарне карпатське вино.
– якщо у вас небагато часу, ідеальним варіантом стане відвідання експрес-дегустації, де професійний сомельє розповість все про місцеві вина та традиції споживання вина.

Виноробна компанія Château Chizay створені неповторні умови для проведення урочистих подій, фото- та відеосесій, ділових зустрічей різних напрямків, в тому числі у сфері виноградарства та виноробства. У 2018 році було розпочато великий освітній проект Château Chizay Academy та вже реалізовано три масштабні заходи під його егідою. Також тут проводяться цікаві й насичені Дні відкритих дверей та Свято молодого вина.

Автор: Васильєва Юлія
Джерело: WeWineGuide. Путівник «Винные маршруты: Украина, Молдова, Грузия»