top of page

Ви(но)ставка в мукачівському угорському домі ім. Мігая Мункачі

Історія та культура Закарпаття довгими століттями були тісно пов’язані з вином. 


19 століття називали у Закарпатті золотою добою виноробства, але історичні події  20 століття зруйнували традиції винних вечорів та культуру та споживання вина. 


У сьогодення – ще до пандемії – Закарпаття стало справжнім туристичним куточком: термальні води, гори та гостинність тутешніх людей приваблює людей до нас. Відродження культури вина, та виноробства може надати ще один аспект та привід для шанувальників нашого виноробного краю. Винні пагорби, сімейні виноробні традиції можуть стати ще однією ланкою туристичних послуг Берегівщини. 

IMG_3300.JPG

6 травня 2021 року відбувся захід Ви(но)ставка, який присвячений культурі закарпатського вина.
Організатори зустрічі: Закарпатський Культурний Караван та Спілка Угорських Виноробів Закарпаття. Подія відбулася у рамках програми Кроки до відкриття... в Угорському домі ім. Мігая Мункачі,  за підтримкою  Фонду ім. Габора Бетлена.


До Угорського дому завітали одинадцять провідних виноробів Закарпаття, відбулася дегустація 33 вин. Більшість вин вже відзначені знаком якості KMBE. Ми ще ближче познайомились із діяльністю Спілки  Угорських Виноробів Закарпаття, що стали ініціаторами виготовлення спільного закарпатського вина та започаткували систему відбору та оцінку вина «Якісне закарпатське вино» за стобальною шкалою. Про що ми вже писали у листопаді минулого року.

Були представлені вина з традиційними та новими смаками. Ми раді констатувати факт підвищення якості закарпатських вин. Особливої уваги факт  виробництва якісного вина з червоних сортів винограду таких як Сапераві, Мерло і навіть Одеський чорний. Клімат змінюється і вина отримали збалансовану кислотність, таніни та надзвичайні аромати.
 

IMG_3306.JPG

Ми щиро тішимося що угорські винороби Закарпаття на вірному шляху до відродження виноградарства, виноробства та винної культури свого краю. Залучено чи мало молодих амбітних  виноробів із престижною європейською освітою, що кінцево позитивно вплинуло на результат останніх років.

bottom of page