Виноробня «Cotnar»

с. Мужієво, Берегівський район, Закарпатська область

Виноробне підприємство «COTNAR» — це сучасний завод повного циклу виробництва. Вина виробляють під пильним контролем фахівця-винороба Вінце Бейла. Відродження багатовікових традицій виноробства краю почалося з 1996 року. Перші сорти Каберне Совіньйон, Мерло, Трамінер Рожевий та Мускат Оттонель було висаджено у 2007 році.

ТЕРУАР

На Закарпатті збережена природна екосистема, тому ґрунт і вода збагачені природними мінералами. У цьому регіоні безліч мінеральних джерел, що насичують землю, на якій ростуть виноградники, не лише вологою, але й цінними мікроелементами.

Площа виноградників: 180 га. Специфічні ґрунтово-кліматичні умови місцевості дали змогу виявити ряд мікровиноробних зон і робити як тонкі, ніжні, свіжі, столові, так і досить екстрактивні й маслянисті десертні вина. Гарні умови для розвитку виноградарства забезпечують найтепліші в Закарпатті південні схили біля села Мужієво. У цих місцях найвища в області середньорічна температура — не більше 11°С і найтриваліший безморозний період, що забезпечує дозрівання найбільш пізніх сортів винограду.

На сьогодні вирощується 12 основних сортів. Зокрема, Рислінг Рейнський, Трамінер, Ізабелла і Ркацетелі, які ростуть на схилах Котнару, — це найкращі вина з білих сортів винограду.

ЕНОТУРИЗМ

Виноробня має власну дегустаційну залу. У гостей є можливість замовити цікаву екскурсію на виноробню «COTNAR» та побачити на власні очі весь процес виготовлення вина. На підприємстві є невеличкий винний магазин та експозиція виноробних артефактів.

оцінка Гіда

81 бал

оцінка Гіда

82 бали

оцінка Гіда

85 балів

оцінка Гіда

85 балів

Gorobchiki

Traminer

сухе, біле

Gorobchiki Rose

сухе, рожеве

Gorobchiki Merlot

сухе, червоне

Gorobchiki Cabernet

Sauvignon

сухе, червоне

© 2021 Винний Гід України