Виноробня «Don Alejandro Winery»

смт. Холодна балка, Беляєвський район,Одеська область

Виноробоня заснована у 2005 році. Власник авторської виноробні «Don Alejandro Winery» — Олександр Володимирович Шаповалов — є креативним і харизматичним бутіковим виноробом. Архітектор за фахом створив виноробню в артстилі, більше схожу на будинок художника із Середземномор’я. Оригінальний та неповторний стиль не тільки у дизайні, але й у підході до виноробства. Вина також мають свій виражений стиль. Винороб є прихильником новітньої течії у виноробстві — космодинаміки. Мистецтво у всьому: від стилістики вина до дизайну етикетки. Ліцензію на виробництво алкогольних напоїв отримано у 2016 році. Об’єм виробництва: 167 тис. літрів на рік. Розлив — від 20 до 40 тисяч пляшок. Вино витримується в дубових бочках португальського дуба.

ТЕРУАР

Виноробня розташована на березі теплого Хаджибейського лиману, що сприяє відображенню сонячних променів з поверхні лиману на виноградники й акумуляції тепла в холодні періоди року. Площа посадки виноградників — 14 гектар. Щільність посадки лози сягає 2600 кущів на гектар.

Клімат перехідний від морського до континентального. Чим далі від Чорного моря вглиб країни, тим сильнішим є контраст — холодні ночі та спекотні дні літа. Але відстань до моря лише в 15 км сприяє саме м'якому, морському клімату. Також для літа характерна спекотна і безвітряна погода, що добре впливає на дозрівання ягід, на кількість цукру й ароматичних фенольних сполук. Ґрунти суглинисті, вапняк.

Shablis Style

сухе, біле

Claret Puzzle

сухе, червоне

Pulsar

сухе, червоне

оцінка Гіда

81 бал

оцінка Гіда

80 балів

Cabernet Sauvignon

сухе, червоне

Quintessence

сухе, червоне

Red Puzzle

сухе, червоне

© 2021 Винний Гід України