top of page

Які є види штопорів для розкорковування тихого та ігристого вина?
Як вибрати штопор, який не пошкоджує винний корок?

Навіщо потрібен штопор?
 

Штопор завжди в пріоритеті як аксесуар «маст хев» до пляшки вина чи ігристого. Бо як обійтись без коркотяга, коли потрібно розкоркувати колекційне вино або відкрити улюблене ігристе? Та й важко уявити, що в когось проходить святкування без такої корисної дрібниці.

 

Штопор для вина має давню історію, яка бере початок ще у XVII-XVIII столітті. Спершу то були пристрої з гачками та вилками, яких називали «стальними черв’яками». Пізніше їх модернізували, аби було зручніше розкорковувати пляшки з напоєм. На зміну їм з'явилися пляшкові гвинти, які мали різне призначення і могли відкривати не тільки вино. А через деякий час, зокрема в 1795 р., штопор у вигляді спіралі запатентував англієць Семюель Хеншелл. Так, він був простенький, але прописаний як «сталевий гвинт для виймання корка з пляшок». Потім було багато його послідовників, “коркові” винаходи яких тільки спрощували відкриття скляної тари. Це стало відправною точкою для розвитку дизайну штопора: появи руків'я з важелями, форми спірального свердла, візерунків, оздоби тощо.

ШТОПОР ДЛЯ ВИНА

Коркотяг для вина може бути різних видів, адже все залежить від уподобань, смаків покупців... і ситуацій.

Як вибрати штопор для вина?

Якщо він потрібен тоді, коли неочікувано завітали гості, то підійде електричний або штопор-метелик, а на випадок романтичної вечері ліпше вибрати “ніж сомельє” чи вакуумний, щоб доповнити настрій вишуканим аксесуаром. Крім того, слід орієнтуватись на форму корка, пляшки, їх дизайн, щоб підібрати сучасний варіант.

ШТОПОР ДЛЯ ІГРИСТИХ ВИН

Зазвичай штопор для ігристого вина все має бути лише механічним. Його мета ‑ полегшити тиск корку на руку при відкорковуванні. Він може бути оснащений кількома важелями, зазубринами чи додатковими елементами дизайну, щоб відповідати вимогам часу. Для шампанського підійде коркотяг, який може акуратно зрізати фольгу та швидко відкрити корок пляшки на вечірці, чи на сімейному святі. Тим не менш, не завадить знати за будь-який штопор, щоб вибрати для себе зручну, доступну і сучасну модель коркотяга.

Які є види штопорів?

- Штопор-метелик

Такий штопор дуже поширений серед професійних барменів або сомельє і звичайних поціновувачів. Він легко розмішується над верхньою частиною пляшки, просвердлюючи отвір всередині корка, щоб не пошкодити пляшку. Цей коркотяг дуже комфортний для домашнього формату і практичний у використанні, адже відкриє будь-яку скляну тару. З ним не доведеться прикладати значних зусиль для відкорковування пляшки, адже він оснащений спеціальними ручками-важілями, за допомогою яких витягнути корок зможе навіть тендітна рука. Цікаво, що спіраль покрита тефлоном, тому введення спіралі є дуже делікатним.

є в наявності

shtopor(1).jpg

- Штопор гвинтовий
Коркотяг гвинтовий з'явився ще в 1860 році та з того часу вже не втрачає популярності. Він компактний, зроблений з гвинтового свердла, з дерев’яною ручкою, з опором на горлечко пляшки. Штопор підходить для будь-якої тари та корка, тому його універсальність поціновується серед покупців. Це дуже простий інструмент, але займає більше часу при відкритті пляшки.

- Штопор-голка

Штопор з голкою є цікавим варіантом, адже має зручну форму та незвичний спосіб розкорковування. Його принцип роботи відрізняється від решти: він протикає корок голкою, а з допомогою натиску кнопки наповнює пляшку киснем. Під дією тиску пробка сама виходить назовні. Такий штопор дуже зручний, бо не забирає багато часу та зусиль, але впливає на смак вина, тому він не всім гурманам до вподоби.


 

shtopor_igla(1).jpg

- «Циганський» штопор

Коркотяг використовують при розкорковуванні старих пляшок з дорогим і цінним вином, для якого потрібен особливий підхід. Штопор складається з довгого і короткого лез, які вставляють між корком і тарою. Він ідеальний для старих пляшок вин, які пролежали в льохах роками. Перевага такого штопора в тому, що акуратно витягує розсипчасті та щільні корки, залишає їх цілісними, що імпонує колекціонерам вин.

shtopor_ciganskiy(1).jpg

- Штопор електричний
За виглядом штопор нагадує тубус на батарейках, що дуже зручно для використання. Він швидко розкорковує будь-яку пляшку під легким натиском кнопки, а всередині має сталевий гвинт. Штопор працює завдяки акумулятору, а заряджається через micro USB. Він автоматичний, сучасний та стильний, а його безперебійну роботу забезпечує електромотор або підпружинений відштовхувач.

shtopor_electro(1).jpg

- Штопор сомельє

«Штопор офіціанта» або ніж-сомельє особливий тим, що дає потрійну користь. Він схожий на кишенькового ножика, що має лезо, важіль і гвинт. Професійний штопор для вина - портативний та стильний, тому його часто використовують у ресторанах, аби швидко і вправно відкривати червоне сухе чи біле столове. Щоправда, ним треба навчитись користуватись, адже він примхливий у руках аматорів, що мають справу з декантуванням вина.

Коркотягів у наш час пропонується безліч за формою і кольором, залишається лише вибрати собі до вподоби за функціями та дизайном.

Придбати професійні штопори для вина можна в офіційному магазині АРКОС в Україні.

Якщо ж Вас, крім питання  «де купити штопор для вина?», цікавить ще інший кухонний інвентар, то пропонуємо оглянути товари в інтернет-магазині «Arcos» https://arcos.com.ua/ Тут є комплекти професійних ножів і кухонних аксесуарів на будь-які смаки та гаманці, а гарантія виробів на 10 років.

bottom of page