top of page

Вино замість десерту, або що таке Ice Wine

iStock_000032853816_Large-960x656_edited

Eiswein (що в перекладі з німецької мови)   десертне вино, виготовлене з  винограду зібраного на початку зими під час перших заморозків.

Цікавим  залишається також й той факт, що ягоди зібрані під час Нового Року або ж Різдва, користуються неабиякою популярністю на відмінно від вин зібраних в інші зимові дні.

Це вино також вважають корисним, через збереження усіх мінералів та вітамінів шляхом природного замороження коли вода відділяється від соку, для цього збір виноградних ягід відбувається тільки вночі,  а до сходу сонця розпочинається віджим соку.

До сьогодні винороби різних країн докладають багато сил у доведенні походження цього вина, та істинних прав називатись першовідкривачами, але все ж першим письмовим джерелом  залишається згадка 1794 року,  на території сучасної Німеччини у Франконії. Того року, через низьку врожайність  виноградників, через брак змоги пройти стандартний режим дозрівання, тому винороби були змушені прийняти ризиковане рішення що до виготовлення вина, з ягід що були зібрані при перших заморозках. На щастя, це був саме той випадок, коли ризик втратити весь врожай виправдав усі зусилля.

Виноробні отримали  вино з високим вмістом цукру та розкішним ароматом. Відтоді слава про eiswein розповсюдилась на весь світ.

 

Класичним сортом винограду для виготовлення цього вина є Рислінг, а ще Ice wine виготовляють з сортів Грюнер Вельтлінер, Вельшрислінг та  Ґевюрцтрамінер.  Виробники вин нового світу вже розпочали експериментувати й  з червоними сортами винограду як Каберне Совіньйон та Мерло, і ці експерименти також знаходять своїх поціновувачів.

French-Valley-Iced-Wine_edited.jpg

Українські виноробні не відстають від світових експериментів та виробляють несамовиті вина від Бессарабії до Закарпаття, зберігаючи усі правила виготовлення цього вина та сміливо експериментуючи, надають особливого шарму та неповторності своїм Ice Wine.

Ці вина пасують не тільки до десертів, фруктів та сирів, але й повноцінно можуть замінювати десерти своїм довершеним смаком.

1%20UzhnaHju98SI1pmXHyrZAQ_edited.jpg
bottom of page