top of page

 ЯК ВИБРАТИ ІДЕАЛЬНИЙ КЕЛИХ ДЛЯ ВИНА?

Можливо ви помічали, що вино, подане у невідповідному бокалі, не справляє очікуваного враження? Лабораторні дослідження і дегустації, проведені виробниками винних келихів, переконливо доводять, що форма і розмір келиха роблять значний вплив на сприйняття вина. Правильний келих виявляє приховані ноти аромату букета, він може посилити або пом'якшити кислотність і таніни, розкриваючи смак напою.

Разом із брендом Chef&Sommelier (Франція) ми розповімо вам, як вибрати правильні келихи, щоб оцінити кращі сторони ваших улюблених сортів вина.

ЯК З'ЯВИЛИСЯ ФУНКЦІОНАЛЬНІ КЕЛИХИ

Форми і розміри винних келихів досить сильно змінилися за останні роки. З столів барів і ресторанів давно вже зникли невеликі фужери у формі дзвіночка, і ніхто за ними не сумує, окрім колекціонерів антикваріату. У сучасній культурі споживання вина, правильна форма чаші має величезне значення.

 

В середині минулого століття виробники келихів, що прагнули поліпшити якість посуду для сервіровки вина, вперше задумались про те, як форма келиха впливає на смак напою. Досвід професійних дегустаторів, виробників вин і ентузіастів винної культури показував, що дійсно, смак вина змінюється залежно від того, в якому келисі поданий напій. З тієї миті в склодувній промисловості сталася справжня революція. Виробники стали розробляти і випускати особливі сортові бокали, що покращують сприйняття вина : для бордо, для каберне, для білих вин і так далі. На столах винних гурманів місце ефектних келихів з гравіюванням і багатим декором зайняв лаконічний келих для вина, головною перевагою якого стала специфічна форма.

ВИБИРАЄМО КЕЛИХ ЗА ОБ’ЄМОМ

Кажучи двома словами, обираючи бокал для вина варто звертати увагу на три речі: об'єм, форму чаші і товщину краю бокалу. Вино завжди вступає в реакцію з киснем, тому чашу келихів роблять широкою і просторою, що дозволяє вину "дихати". Келих наповнюють вином приблизно наполовину або навіть на одну третину, залишаючи місце для аерації. Обертаючи вино в келисі, ви насичуєте його повітрям, тим самим трохи міняєте хімічний склад напою, що сприяє виділенню ароматичних речовин. Саме вони складають основу смакових відчуттів. Занадто маленький келих не зможе повністю розкрити потенціал вина, воно матиме простий, нецікавий смак. Тому, вибираючи келихи, звертайте увагу на об'єм чаші.

КЕЛИХИ ДЛЯ ЧЕРВОНОГО ВИНА

Для червоних вин з інтенсивним яскравим характером, наприклад, для бургундського або бордо, вибирають широкі келихи  для червоного вина великого об'єму (від 400 до 700 мл і більше). Стінки винного келиха звужуються у верхній частині, щоб ви могли відчувати більше концентрований аромат.

bokal-vina.jpg

КЕЛИХИ ДЛЯ БІЛОГО ВИНА

Білі вина - делікатні, вони не люблять тривалого контакту з повітрям, тому їм потрібно менше простору (250-450 мл). Крім того, в невеликому бокалі міститься маленький об’єм вина, тому воно не встигає нагрітися і зберігає оптимальну температуру.

ФОРМА МАЄ ЗНАЧЕННЯ

Келихи з колекцій Chef&Sommelier мають різну форму, щоб задовольнити різні потреби. Це не означає, що якісь з них краще або гірше, просто кожна колекція має своє призначення і свої цілі. Наприклад, колекції Macaron, Macaron Fascination, Open Up. підійдуть для досвідченої аудиторії, яка шукає нові форми і нові відчуття.
Елегантні колекції Cabernet і Sublym.
універсальні, тому підійдуть прихильникам класичних келихів. Келихи Reveal Up і Enologue створені для тих, хто хоче отримати більше від улюблених вин і удосконалюватися в мистецтві дегустації.

bokal-vina1.jpg

ТОНКИЙ КРАЙ - ОЗНАКА ВІДМІННОГО КЕЛИХА

Матеріал, з якого виготовлений келих (кришталь, звичайне скло або кришталеве скло) сам по собі ніяк не впливає на сприйняття вина. А ось товщина краю - один з найважливіших параметрів хорошого келиха. Його ідеальна товщина складає  менше 1 мм, саме таку товщину краю мають келихи Chef&Sommelier. Річ у тому, що такий тонкий край практично не відчувається на губах, тому дегустатор може повністю зосередитися на своїх відчуттях від вина. Зверніть увагу, що у келихів з колекцій Chef&Sommelier Macaron і Macaron Fascination край чаші злегка вигнутий у формі ліри. Такі келихи хороші для десертних вин, оскільки пом'якшують їх солодкість і кислотність, підкреслюють фруктові ноти. Вони підходять і для інших видів вин: край повторює форму губ, забезпечує максимальний комфорт для дегустатора.

БАЛАНС НІЖКИ І ЧАШІ

Келихи для вина Chef&Sommelier не випадково мають тонкі витончені ніжки. Коли ви тримаєте келих за ніжку, вино не нагрівається від тепла рук і зберігає ідеальну температуру. Крім того, утримуючи келих за середину ніжки, ви направляєте потік вина на правильні зони язика, саме так, як задумано виробником, що також покращує сприйняття смаку. Келихи Chef&Sommelier ідеально збалансовані, тому вам зручно обертати вино і тримати келих у руці. Широка пласка основа ніжки робить келихи стійкішими.

РОЗРОБЛЕНО ЗА УЧАСТЮ КРАЩИХ СОМЕЛЬЄ ФРАНЦІЇ

Chef&Sommelier - досить молодий бренд професійного посуду для бару і сервіровки, перший 10-річний ювілей, що відмітив у 2018 році. За такий короткий час йому вдалося завоювати довіру багатьох готельєрів, рестораторів і сомельє. Бренд є постійним учасником міжнародних форумів винної індустрії і прагне задовольняти високі запити професіоналів сегменту HoReCa.

Асортимент  бренду в Україні офіційно представлений компанією Форвард. Вже більше 20-ти років компанія Форвард надає перевірені і професійні рішення для сегменту HoReCa.

bottom of page