top of page

Загрей – нова яскрава зірка українського виноробства.

 

Друзі, ми продовжуємо Вас знайомити з сортами винограду української селекції.
 

Сорт Загрей створений наприкінці минулого століття шляхом схрещування класичного європейського сорту Аліготе та міжвидового сорту Овідіопольський селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова». Вміст генетичного матеріалу Vitis vinifera цього сорту складає 75 %. З 2006 року є реєстровим сортом дозволеним до поширення на території України.
 

Успадкувавши від батьківської пари найкращі характеристики, сорт Загрей має високу стійкість проти стресових факторів зовнішнього середовища, і за рахунок цього, стабільну урожайність та якість продукції.
 

Від материнського сорту Аліготе, Загрей успадкував пластичність до умов вирощування, завдяки чому добре почуває себе як у північних так і в південних виноградарських регіонах України.
 

Сорт середньопізнього строку дозрівання. Ріст кущів середній, визрівання пагонів добре. Загрей має високу стійкість проти мільдью, оїдіуму, гнилі ягід та чорної плямистості, а також є зимо- та морозостійким сортом (-28 оС).
 

Грона сорту Загрей середні, циліндро-конічні, середньої щільності, іноді з крилом, при цьому максимальна вага грона досягає 450 г. Ягода середня, округла біла з сіруватим від пруїну відтінком, соковита з простим смаком, який у процесі бродіння трансформується у неперевершений аромат, що може конкурувати з нестійким до біотичних факторів французьким сортом Шардоне. Основою букету є квітково-медова нота, яка доповнюється екзотичними тонами банана та легкими свіжими нотками дюшесу.
 

Збір в Одеській області проводиться у середині вересня при накопиченні сортом 180-200 г/ дм3 цукрів та титрованій кислотності 7-8 г/ дм3. Саме при таких кондиціях повністю розкривається гармонійний багатий квітковий букет з яскравим шлейфом.
 

Урожайність становить 12-15 тонн з гектару.

IMG-09ba99ffd8ba2a9e0bb2ce58373d1585-V.jpg
photo_2021-12-15_20-20-31.jpg
photo_2021-12-15_20-19-31.jpg
bottom of page