top of page

Молодий виноробний проєкт з самого серця Одеси

«Одесос» — це ще одне відкриття 2020 року «Винного гіда України», назва самої виноробні тісно пов'язана з однією з версій походження назви міста — в честь давньогрецької колонії «Одесос», що була розташована неподалік від затоки сучасної Одеси. Місія даної виноробні, основана на філософії «Якість важливіша за обсяг».

IMG_5098.jpg

Окремо слід розповісти про самого винороба. Антон Йорданов, болгарин за походженням, що другий рік поспіль проживає та займається вином в Україні.

Знайомство Антона з виноробством відбулося в ранньому дитинстві, через те, що виробництво вина — це частина багаторічної родинної традиції.
За останні 10 років Антон пройшов навчання та стажування по спеціальностях пов'язаних з виноробством в США, Німеччині та Італії.
Прибув в Україну восени 2019 з єдиною метою — виробляти якісне вино з вірою в унікальність українських терруарів та великий потенціал українського виноробства.

image-18-11-20-09-57-6.jpeg

На виробництві використовуються ємності, що виробляються в Болгарії з високоякісної нержавіючої сталі за індивідуальним проєктом технолога, щоб відповідати вимогам до технології виробництва вина. В розпорядженні виноробні ємності з різною місткістю від 2 до 5 тисяч літрів. Вініфікатори обладнані охолоджувальними сорочками з інноваційним спринклерним пристроєм і блоком управління для автоматичного контролю температурних режимів процесу бродіння. Загальний об’єм ємностей із нержавіючої сталі складає 65 тисяч літрів.

Цистерни Одесос.jpeg

Для витримки вина використовуються нові бочки типу «Barrique»‎ — 225 л із середнім пропаленням деревини. Данні бочки виробляються в Франції, одним з найбільш шанованих світових виробників — «‎Tonnellerie Radoux»‎.
На виноробні також є дубові бочки з французького дуба, сорту «‎Quercus robur» і бочки з американського дуба сорту «‎Quercus alba». Червоні вина преміум-класу планують витримувати в бочці понад 18 місяців. Всього закуплено 17 нових бочок.

Одесос бочки.jpg

Вино з виноробні «Одесос» повною мірою виражає органолептичну індивідуальність кожного сорту.

Вина Одесос поділяються на 3 категорії:
Base — вино ординарне без витримки в дубових бочках.
Вино, яке виражає фруктовий характер сорту винограду, має щільну консистенцію і здатність дозрівати в пляшках.

Limited - вино, що витримується від 6 до 12 місяців в нових бочках з французького дуба 225 л. Вино, яке з часом розвиває свій потенціал в позитивному напрямку з багатим смаком, округлими танинами, приємним дубовим характером і потенціалом, як для безпосереднього вживання, так і для додаткової витримки в пляшках.

Grand Reserve - перлина філософії Одесос. Вина, витримані в бочках від 18 до 24 місяців, які мають довготривалий потенціал до витримки та дозрівання у пляшці. Вино для справжніх гурманів та поціновувачів українського вина.

На сьогодні виноробня має у продажу своє перше сортове вино Трамінер та купажоване Каберне Совнійьон – Мерло врожаю 2019 року. Не дивлячись на дебют у проєкті «Винний гід України» ординарні вина з категорії Base вже отримали бронзові нагороди.

Для прикладу:

Бали та нагороди від Винного Гіда України       у 2020 році

оцінка Гіда

83 бали

Каберне Мерло_2.png
Бронза 2020.png

Каберне & Мерло

сухе, червоне

оцінка Гіда

81 бал

Бронза 2020.png

Трамінер

сухе, біле

Траминер_1.png
bottom of page