Молодий виноробний проєкт з самого серця Одеси

«Одесос» — це ще одне відкриття 2020 року «Винного гіда України», назва самої виноробні тісно пов'язана з однією з версій походження назви міста — в честь давньогрецької колонії «Одесос», що була розташована неподалік від затоки сучасної Одеси. Місія даної виноробні, основана на філософії «Якість важливіша за обсяг».

Окремо слід розповісти про самого винороба. Антон Йорданов, болгарин за походженням, що другий рік поспіль проживає та займається вином в Україні.

Знайомство Антона з виноробством відбулося в ранньому дитинстві, через те, що виробництво вина — це частина багаторічної родинної традиції.
За останні 10 років Антон пройшов навчання та стажування по спеціальностях пов'язаних з виноробством в США, Німеччині та Італії.
Прибув в Україну восени 2019 з єдиною метою — виробляти якісне вино з вірою в унікальність українських терруарів та великий потенціал українського виноробства.

На виробництві використовуються ємності, що виробляються в Болгарії з високоякісної нержавіючої сталі за індивідуальним проєктом технолога, щоб відповідати вимогам до технології виробництва вина. В розпорядженні виноробні ємності з різною місткістю від 2 до 5 тисяч літрів. Вініфікатори обладнані охолоджувальними сорочками з інноваційним спринклерним пристроєм і блоком управління для автоматичного контролю температурних режимів процесу бродіння. Загальний об’єм ємностей із нержавіючої сталі складає 65 тисяч літрів.

Для витримки вина використовуються нові бочки типу «Barrique»‎ — 225 л із середнім пропаленням деревини. Данні бочки виробляються в Франції, одним з найбільш шанованих світових виробників — «‎Tonnellerie Radoux»‎.
На виноробні також є дубові бочки з французького дуба, сорту «‎Quercus robur» і бочки з американського дуба сорту «‎Quercus alba». Червоні вина преміум-класу планують витримувати в бочці понад 18 місяців. Всього закуплено 17 нових бочок.

Вино з виноробні «Одесос» повною мірою виражає органолептичну індивідуальність кожного сорту.

Вина Одесос поділяються на 3 категорії:
Base — вино ординарне без витримки в дубових бочках.
Вино, яке виражає фруктовий характер сорту винограду, має щільну консистенцію і здатність дозрівати в пляшках.

Limited - вино, що витримується від 6 до 12 місяців в нових бочках з французького дуба 225 л. Вино, яке з часом розвиває свій потенціал в позитивному напрямку з багатим смаком, округлими танинами, приємним дубовим характером і потенціалом, як для безпосереднього вживання, так і для додаткової витримки в пляшках.

Grand Reserve - перлина філософії Одесос. Вина, витримані в бочках від 18 до 24 місяців, які мають довготривалий потенціал до витримки та дозрівання у пляшці. Вино для справжніх гурманів та поціновувачів українського вина.

На сьогодні виноробня має у продажу своє перше сортове вино Трамінер та купажоване Каберне Совнійьон – Мерло врожаю 2019 року. Не дивлячись на дебют у проєкті «Винний гід України» ординарні вина з категорії Base вже отримали бронзові нагороди.

Для прикладу:

Бали та нагороди від Винного Гіда України       у 2020 році

оцінка Гіда

83 бали

Каберне Мерло_2.png
Бронза 2020.png

Каберне & Мерло

сухе, червоне

оцінка Гіда

81 бал

Бронза 2020.png

Трамінер

сухе, біле

Траминер_1.png