top of page

Закарпаття

Після колективізації почалися масові посадки виноградників. Створено спеціальний винтрест, розсадницьку базу. Вже у 1953 році площі виноградників зросли до 5400 га. Щороку закладалось по 1200-1500 га нових насаджень. У 1960 році виноградники (без індивідуального сектора) займають площу 14,5 тис. га, такого ще не знала історія краю. Виноградники закладались в Іршавському районі. Площі їх сягали до 3 тис. га. Також були спроби освоїти під виноградники окремі площі в Хустському та Свалявському районах. Почався розвиток виноробної промисловості. Збудовано винзаводи з автоматичними лініями, які випускають вина в пляшковому розливі.

map_ukr-02.jpg
Шато.jpg

Виноробний комплекс «Шато Чизай» засновано у 1995 році в урочищі Чизай, що біля міста Берегово на Закарпатті. Тут було побудовано сучасне виробництво зважаючи на місцеву історію виноробства.

5b7e3c582548f-5af12bba0be7a-01.jpg

Виноробне підприємство «COTNAR» — це сучасний завод повного циклу виробництва. Вина виробляють під пильним контролем фахівця-винороба Вінце Бейла. Відродження багатовікових традицій виноробства краю почалося з 1996 року.

Виноробня «Stakhovsky Wines»

IMG_15711.jpg

Stakhovsky Wines - нове українське вино від першої ракетки України Сергія Стаховського. Ідея опанувати виноробство прийшла наприкінці 2015 року – після тривалої роботи у Франції. Саме тоді видатний тенісист взяв в оренду 20 гектарів землі на Закарпатті (село Мужієво) та почав вирощувати

Image00025.jpg

Карло Карлович Шош — угорець, виноградар і винороб у третьому поколінні.

Більш як чверть століття займається виноробством, а саме з 1992 року.

P1050357-1.jpg

Історія сімейної справи з виробництва вина родини Надь розпочалась у 1994 році. Родинне господарство очолює виноградар-винороб Надь Василь Павлович. Справжньою гордістю винороба є підвали під будинком.

IMG_1784.jpeg

Фермерське господарство «Терруар» засноване у 2018 році. Винарня розташована в старовинних печерах ХІІІ-XIV століття та оснащена сучасним італійським обладнанням.

grapes-4002007.jpg

Сімейна виноробня «Muska» має у своєму володінні 0,12 га виноградників. Потяг до виноробства у господаря, Муски Віталія, закладений ще з дитинства. Вже з дитинства майбутній винороб допомагав своєму дідусю обробляти виноград у селі Верхні Ремети на Берегівщині.

Варга.jpg

Виноградарі Варга Ондраш, лицар Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела, та Варга Іштван започаткували власну сімейну виноробню. Характерною особливістю виноградарів є культивація винограду та вирощування готових саджанців для виноробства.

Ліанка.jpg

Агропромислова фірма «Леанка» — підприємство з виноробства, виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, заснована у 1946 році.

Виноробня «Chateau Pauk»

IMG_2528.JPG

Chateau Pauk ‒ фермерське господарство, що займається вирощуванням і реалізацією винограду та виготовленням натуральних вин. Винороб Паук Іван Федорович, фермер та аграрій за покликанням, у аграрному секторі Закарпаття працює з 1995 року. Власну виноробню

Винна мануфактура «Штифко»

IMG_2601.JPG

Сімейна виноробня, що започаткована виноробом Гарновдій Олександром Васильовичем в 2018 році у власній садибі. Сама назва виноробні походить від

bottom of page