Центр України

У центральній частині України відомі факти споживання вина ще з часів Київської Русі, період Х-ХI століття. Вино завозили з Візантії. З поширенням християнства виноградники насаджували при монастирях. Перші згадки (з Літопису Никона – 1151 р.) про вирощування винограду належать до періоду Київської Русі. Зокрема, в літературних джерелах 14 століття згадується про успішну культуру винограду при монастирях Києва, а вже з XVI-XVIII століття культура винограду була на високому рівні, почали застосовуватись опори, удобрення та укривання винограду на зиму. У цей період були виноградники біля Києва – в Межигір’ї, Голосієвому, Китаєвому. Виноградарство було ризикованою справою. Під час суворих зим виноградники часто вимерзали. У 1842 р. одну з перших спроб підібрати сорти винограду для півночі України було здійснено в Ботанічному саду при Київському університеті. (джерело історичної довідки, автор: к. с.-г. н., доцент кафедри садівництва та овочівництва Львівського національного аграрного університету І. М. Гель).

map_ukr-08.jpg

Побувавши на виноградниках, які знаходяться посеред величезної фермерської ділянки, усвідомлюєш, що справу веде людина педантична, крім того ще й гарний господар. Уже сьогодні вино отримало золоту та срібну нагороду престижного Всеукраїнського конкурсу «Одеський залив».

Виноробня заснована у 2012 році. На виноробні сучасне обладнання для виробництва вина і бочки для витримки червоних вин. Обладнана власна винотека з оптимальним мікрокліматом для витримки вина; а також надається послуга по зберіганню вина.

Ковалевський Руслан, власник виноробні, почав займатися виноробством у 2014 році. Виробництво розташоване на подвір’ї, на площі 12 кв. м.

Винороб та сомельє Ігор Максименко заснував власну виноробню у 2013 році. Невеличке виробництво, використовуються нейтральні ємкості з нержавіючої сталі. Неодноразово вина отримували престижні відзнаки на винних конкурсах. У планах є відкриття дегустаційної зали.

Виноробня «‎Виноман»

Виноробню Vinoman було започатковано у 2014 році, двома виноробами Борисом  Слабошевським та Сергієм Золотарем. Все почалось з чотирьох кущів столового винограду і переросло в улюблену справу.

Виноробня «‎Biologist Craft Winery»

Biologist Craft Winery засновано у 2019 році знаним фахівцем у галузі винного імпорту та палким поціновувачем вина Ігорем Петренко. Виноградники розташовані у Київській та Одеській області.  Поряд із виноробнею на південних схилах

Сімейна виноробня «Кассія»

Власники виноробні Кас’яненко Микола Олегович та його син Володимир Миколайович заснували виноробню у 2015 році у власній садибі. Стилістика вин на кшталт кахетинської.

Виноробня «Sergius Vinum»

Виноробня Сергія Вікторовича Сіпачова, що заснована у 2016 році. Площа експериментальної ділянки виноградників 30 соток – 500 кущів, перспектива посадки винограду на площі 1 га. Ґрунт субпіщанник. Крім цього закупка винограду відбувається