top of page

Виноробні регіони України

map_ukr-06.jpg

Перші письмові згадки про виноробство належать до 1600-1625 років. На них посилається Федір Батюшков у нарисах з історії Бессарабії.

У Винному Гіді регіон представлений сімома виноробнями, серед яких є як промислові компанії, так і крафтові винороби.

map_ukr-05.jpg

Причорномор'я справедливо вважається одним із найдревніших виноробних регіонів України. Давні греки в першу чергу оцінили його сприятливий для виноградарства рельєф. Рівнинне виноробство дає змогу, в основному, вирощувати столові сорти та сорти, придатні для виготовлення ординарних вин.

До першого видання Гіду ввійшло 15 виноробень з цього регіону. Зокрема тут представлений переможець 2019 року, що отримав золоту медаль.

map_ukr-02.jpg

Виноробство на Закарпатті зародилося близько 2000 років тому. Це пов’язано з тим, що край входив у контактну зону з давньоримськими провінціями Верхня Дакія та Паннонія. Прийнято вважати, що першими виноробами, які виготовляли винний напій, були кельти та даки.

До першого видання Винного Гіду увійшло вісім виноробень регіону.

map_ukr-04.jpg

На сьогоднішній день Поділля має всі шанси стати одним із винних регіонів країни. У 2018 році була зареєстрована Громадська Організація «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини». У квітні 2019 року була зареєстрована Громадська організація «Спілка виноградарів та виноробів Подільські Товтри». Під егідою спілки проводяться ознайомчі дегустації подільських вин, що сприяє розвитку винного туризму в регіоні.

До першого видання Гіду увійшло 6 виноробень, що розташовані в даному регіоні.

map_ukr-03.jpg

Прикарпаття завжди вважалося ризикованою зоною для вирощування винограду. Регіон характеризується складними та нестійкими кліматичними умовами. Тут завжди суворі зими та дощові весна й осінь, а у травні трапляються сильні заморозки. Виноградна лоза реагує на зміни погоди, точно передбачити реакцію рослини на погодні умови досить важко. Тому місцеві винороби працюють з невеликими обсягами, тим самим зменшуючи ймовірність великих втрат чи збитків.

map_ukr-08.jpg

Сучасний період відзначається глобальним потеплінням та зміною клімату. Середньорічна температура значно підвищилась, клімат став більш сприятливим для вирощування винограду. Факти свідчать, що на Київщині не перший рік аграрні господарства успішно вирощують не тільки столові, але й технічні сорти винограду. З останніх почали виробляти вина, які заслуговують на увагу фахівців і прихильників українських вин.

map_ukr-07.jpg

Сукупність сучасних кліматичних умов та сприятливих ґрунтів на фоні глобального потепління створила гарні умови для розвитку виноградарства у Дніпропетровській області, особливо на півдні, на кордоні з Херсонщиною. А ґрунти із підвищеною мінералізацією в кінцевому результаті надають вину цікаві ноти спецій та перцю.

bottom of page