top of page

Схід України

Східна частина України, зокрема Запорізька область, має незначну площу виноградників. Тут вирощують тільки 5 технічних сортів, які займають лише 19,4 га і 8 столових – 277,8 га. Основні технічні сорти: Одеський чорний – 25,7 %, Квітковий – 23,2, Біанка – 21,7, Мускат одеський – 17,0. Решта площі засаджена столовими сортами винограду.

Виноградарство є досить затратним бізнесом, зокрема, висадка посадкового матеріалу, монтаж шпалер, добрива тощо. Не всі винороби, які закохані у свою справу, мають змогу інвестувати у власний виноградник немалі кошти. Тому більшість виноробів Дніпропетровщини, маючи невеличку виробничу базу, згуртовуються та закупають виноград для виробництва вина у Південних регіонах України. Зокрема на Одещині та Херсонщині. Звичайно, не так просто вибрати виноград, доставити з мінімальними втратами, швидко та якісно переробити його.

Не зважаючи на труднощі загалом вдається отримати неабиякий результат. Ми з великою радістю та гордістю за наших виноробів ділимось результатами їхньої праці.

map_ukr-07.jpg
panorama_Бахус.jpg

Приватне акціонерне товариство «Артвайнерi»

м. Бахмут, Донецька область ПрАТ «Артвайнерi» засновано 29 червня 1950. Станом на 2020 рік, являється найбільшим підприємством Східної Європи з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом.

IMG_0688-1-1.jpg

Виноградарі та винороби Олена та Ігор Єлісєєви висадили перші саджанці винограду в 1992 році. Лікарі за фахом, отримали знання з книжок, пройшовши не простий тернистий шлях, стали хорошими виноградарями.

IMG_0729-1.jpg

Виноградар та винороб Юрій Колесник заснував власну виноробню у 2010 році. Площа посадки виноградників не є великою, це фактично експериментальна ділянка. Виноград привозить з півдня Херсонської області.

Depositphotos_4024034_xl-2015.jpg

Винороб Ігор Заїка – один із найвідоміших та найтитулованіших воноробів-гаражистів Сходу України. Виноградарством займається з 2002 року, виноробством — з 2008 року. Має власний виноградник у Дніпропетровській області та є співвласником виноградника поблизу Рені Одеської області

Depositphotos_76946765_xl-2015.webp

Сімейна виноробня «G. Chmil» заснована у 2016 році. Винороб Григорій Чміль має невеликий стаж, але до справи підходить з усією серйозністю. Власних виноградників не має, для виноробства закуповує виноград з Херсонської області. Об’єм виробництва складає 2,5 – 3 тис. літрів на рік.

IMG_3160.JPG

Виноробня Villa del Vino

Любов до доброго вина, природи та краса рідних місць привели власника, Руслана Лопатко, до заснування виноробні на території еко-поселення в с.Бабурка, Запріжської області. Все почалось з висадки виноградної лози з подальшою метою

DSC_0079_edited.jpg

Крафтова виноробня ТМ «Вина Запоріжжя»

Випадкова суперечка між двома друзями за святковим столом призвела до виникнення проєкт виноробні. Один з них був впевнений, що справжні натуральні вина з насиченим смаком та особливим букетом можуть зробити лише на його батьківщині в Грузії. Другий впевнено запропонував спір що в Україні також можливо робити добротне, якісне вино

bottom of page