Схід України

Східна частина України, зокрема Запорізька область, має незначну площу виноградників. Тут вирощують тільки 5 технічних сортів, які займають лише 19,4 га і 8 столових – 277,8 га. Основні технічні сорти: Одеський чорний – 25,7 %, Квітковий – 23,2, Біанка – 21,7, Мускат одеський – 17,0. Решта площі засаджена столовими сортами винограду.

Виноградарство є досить затратним бізнесом, зокрема, висадка посадкового матеріалу, монтаж шпалер, добрива тощо. Не всі винороби, які закохані у свою справу, мають змогу інвестувати у власний виноградник немалі кошти. Тому більшість виноробів Дніпропетровщини, маючи невеличку виробничу базу, згуртовуються та закупають виноград для виробництва вина у Південних регіонах України. Зокрема на Одещині та Херсонщині. Звичайно, не так просто вибрати виноград, доставити з мінімальними втратами, швидко та якісно переробити його.

Не зважаючи на труднощі загалом вдається отримати неабиякий результат. Ми з великою радістю та гордістю за наших виноробів ділимось результатами їхньої праці.

Виноградарі та винороби Олена та Ігор Єлісєєви висадили перші саджанці винограду в 1992 році. Лікарі за фахом, отримали знання з книжок, пройшовши не простий тернистий шлях, стали хорошими виноградарями.

Виноградар та винороб Юрій Колесник заснував власну виноробню у 2010 році. Площа посадки виноградників не є великою, це фактично експериментальна ділянка. Виноград привозить з півдня Херсонської області.

Винороб Ігор Заїка – один із найвідоміших та найтитулованіших воноробів-гаражистів Сходу України. Виноградарством займається з 2002 року, виноробством — з 2008 року. Має власний виноградник у Дніпропетровській області та є співвласником виноградника поблизу Рені Одеської області

Сімейна виноробня «G. Chmil» заснована у 2016 році. Винороб Григорій Чміль має невеликий стаж, але до справи підходить з усією серйозністю. Власних виноградників не має, для виноробства закуповує виноград з Херсонської області. Об’єм виробництва складає 2,5 – 3 тис. літрів на рік.

© 2020 Винний Гід України