Схід України

Східна частина України, зокрема Запорізька область, має незначну площу виноградників. Тут вирощують тільки 5 технічних сортів, які займають лише 19,4 га і 8 столових – 277,8 га. Основні технічні сорти: Одеський чорний – 25,7 %, Квітковий – 23,2, Біанка – 21,7, Мускат одеський – 17,0. Решта площі засаджена столовими сортами винограду.

Виноградарство є досить затратним бізнесом, зокрема, висадка посадкового матеріалу, монтаж шпалер, добрива тощо. Не всі винороби, які закохані у свою справу, мають змогу інвестувати у власний виноградник немалі кошти. Тому більшість виноробів Дніпропетровщини, маючи невеличку виробничу базу, згуртовуються та закупають виноград для виробництва вина у Південних регіонах України. Зокрема на Одещині та Херсонщині. Звичайно, не так просто вибрати виноград, доставити з мінімальними втратами, швидко та якісно переробити його.

Не зважаючи на труднощі загалом вдається отримати неабиякий результат. Ми з великою радістю та гордістю за наших виноробів ділимось результатами їхньої праці.

Приватне акціонерне товариство «Артвайнерi»

м. Бахмут, Донецька область ПрАТ «Артвайнерi» засновано 29 червня 1950. Станом на 2020 рік, являється найбільшим підприємством Східної Європи з виробництва ігристих вин класичним пляшковим методом.

Виноградарі та винороби Олена та Ігор Єлісєєви висадили перші саджанці винограду в 1992 році. Лікарі за фахом, отримали знання з книжок, пройшовши не простий тернистий шлях, стали хорошими виноградарями.

Виноградар та винороб Юрій Колесник заснував власну виноробню у 2010 році. Площа посадки виноградників не є великою, це фактично експериментальна ділянка. Виноград привозить з півдня Херсонської області.

Винороб Ігор Заїка – один із найвідоміших та найтитулованіших воноробів-гаражистів Сходу України. Виноградарством займається з 2002 року, виноробством — з 2008 року. Має власний виноградник у Дніпропетровській області та є співвласником виноградника поблизу Рені Одеської області

Сімейна виноробня «G. Chmil» заснована у 2016 році. Винороб Григорій Чміль має невеликий стаж, але до справи підходить з усією серйозністю. Власних виноградників не має, для виноробства закуповує виноград з Херсонської області. Об’єм виробництва складає 2,5 – 3 тис. літрів на рік.

Виноробня Villa del Vino

Любов до доброго вина, природи та краса рідних місць привели власника, Руслана Лопатко, до заснування виноробні на території еко-поселення в с.Бабурка, Запріжської області. Все почалось з висадки виноградної лози з подальшою метою

Крафтова виноробня ТМ «Вина Запоріжжя»

Випадкова суперечка між двома друзями за святковим столом призвела до виникнення проєкт виноробні. Один з них був впевнений, що справжні натуральні вина з насиченим смаком та особливим букетом можуть зробити лише на його батьківщині в Грузії. Другий впевнено запропонував спір що в Україні також можливо робити добротне, якісне вино

© 2021 Винний Гід України