Поділля
На сьогоднішній день Поділля має всі шанси стати одним із винних регіонів країни. У 2018 році була зареєстрована Громадська Організація «Союз виноградарів та виноробів Вінниччини», головою якої було обрано Георгія Самсонюка, також він є співорганізатором першого у Вінниці фестивалю вина «БОЖЕ ЛЛЄ».
У квітні 2019 року була зареєстрована Громадська організація «Спілка виноградарів та виноробів Подільські Товтри», головою спілки є Олександр Онищук. Під егідою спілки проводяться ознайомчі дегустації подільських вин, що сприяє розвитку винного туризму в регіоні.
Виноградарі даного регіону спеціалізуються на виробництві столових вин, шампанських і коньячних виноматеріалів та столового винограду. Основні районовані сорти: технічні — Аліготе, Фетяска, Рислінг; столові — Жемчуг Саба, Шасла.
У 2010 році Володимир Гігінеішвілі, власник виноробні, зробив перші кроки у напрямку виноробства. Господар йшов за покликом серця, зважаючи на походження, продовжив славетні грузинські традиції виноробів в Україні, зокрема на Поділлі.
Історія виноробні «Фазерс Вайн» почалася з висадки винограду на території виробництва меблів, для озеленення, а продовжується стрімким розвитком,— висадкою винограду, новими виробничими площами. Власник виноробні Кондрат Віктор Антонович та родина
Найвідоміший виноградар та винороб Заходу України — Богдан Михайлович Павлій. Людина, яка надихнула багатьох поціновувачів вина зайнятись виноградарством саме у західній частині України, зокрема в районі Подільських товтр.
У 2012 році Зелениця Володимир Анатолійович та його син Анатолій заснували виноробню на базі агрофірми. І з 2014 року почали виробництво власного вина. Виноробня розташована у самому серці Подільських товтр.
У 2016 році господарі виноробні заснували власну справу з виробництва вина. У 2012 році було висаджено перший виноград. Виноробня має технічне оснащення. Тут є все необхідне для виробництва хорошого якісного вина. Закуплені перші дубові бочки для витримки.
Крафтова мінівиноробня Онищука Олександра заснована у 2016 році. Винороб — початківець, який вкладає у свої вина душу. Виноробня на стадії завершення технологічного оснащення.