top of page

Виноробня «‎Виноман»

IMG_2390.JPG

с. Жавинка, Чернігівський район, Чернігівська область

Виноробню Vinoman було започатковано у 2014 році, двома виноробами Борисом  Слабошевським та Сергієм Золотарем. Все почалось з чотирьох кущів столового винограду і переросло в улюблену справу.

ТЕРУАР

На південній стороні експериментальної ділянки, площею 67 соток висаджено виноград технічних сортів, поблизу водойми. Крім цього з району Рені, Одеської області з ділянки площею 4 га ведеться постачання винограду на виноробню. Щільність посадки приблизно 5 тисяч кущів на 1 га.  Вік від 6 років. Ґрунти ‒ пісковик.

IMG_2405.JPG

ВИРОБНИЦТВО

На виробництві використовуються ємності з нержавіючої сталі різних об’ємів. Для витримки вина використовується 21 бочка українського виробництва. Для бродіння використовуються тільки культурні дріжджі. Проводиться яблучно молочна ферментація. Для охолодження сусла використовується експериментальна технологія, при якій водойму з крижаною водою занурюють нержавіючу ємність, куди заливають вино і чекають охолодження. Після охолодження сусло переливають на відстоювання. Об’єм виробництва складає 7 тисяч літрів на рік. В найближчих планах отримання ліцензії.

Білі сорти винограду: Шардоне, Совіньйон-Блан, Гевюрцтрамінер. Червоні сорти винограду: Піно Нуар, Мерло, Каберне-Совіньйон.

bottom of page