top of page

Вина з сорту Сухолиманський білий – неперевершені шедеври, створені в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»

Сухолиманський білий – сорт української селекції, який одним з перших був дозволеним до поширення на території виноградарських регіонів нашої країни. Він не має такого поширення, як Одеський чорний, але є основою для приготування вин різних типів, якими так і хочеться дивувати, надихати і зачаровувати…

Найбільш звичним для споживача є класичне столове біле сухе вино – «Таїровське біле» саме таке. Його квітковий легкий аромат з нотками білої акації, колір солом’яно-зеленуватий із золотистими відтінками, а смак повний, свіжий та збалансований.

Напівсухе вино «Золоті ворота» виготовлене з сортів винограду Сухолиманський білий та Аліготе. Вино має солом’яний колір із золотистим відтінком, яскравий квітково-ладанний аромат і повний, м’який, злагоджений смак. Вживається як святковий легкий напій, що надовго запам’ятовується.

золотые ворота.jpg

Наступне напівсолодке вино, яке обов’язково потрібно скуштувати – це «Великий фонтан». Виготовлене з двох сортів Сухолиманський білий та Мускат одеський воно має солом’яний колір з зеленуватими відтінками. приємний квітково-цитронний з медовими тонами аромат та легкий, м’який, гармонічний смак. Його вживають як святковий напій та до десертів.

3.jpg

«Хаджибей», вино типу «Марсала», створене з двох сортів винограду: Сухолиманський білий та Ркацителі. Вино має гарний янтарно-золотистий колір, букет специфічний смак повний, екстрактивний. Досить міцне, тому його називають «дамський коньяк» і вживають як аперитив.

IMG-f7be3d30e6989c5be2e13a497c94ceb1-V (2).jpg

«Тіра–2500» ювілейна, вино з сортів Сухолиманський білий та Овідіопольський, що має темно-золотистий колір, яскравий аромат Мадери і повний з легкою терпкістю гармонічний смак.

вуйв.jpg

«Стара шаланда» – вино виготовлене з сорту Сухолиманський білий і суміші ізабельних сортів. Лікерне вино типу Малаги, що має темно-золотистий колір та складний букет з нотками сушених плодів і пряними тонами. Вино вживається в кінці прийому їжі, як розслаблюючій засіб.

стара шаланда.jpg

Завершує лінійку вино типу Вермуту – «Анасгриг». Ароматизоване біле має гарний золотистий колір з янтарним відтінком. Смак вина приємний зі складним квітково-пряним з медовими нотками ароматом та достатньо повним гармонічним смаком.

bottom of page