top of page

Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова»

ННЦ ИВиВ им В Е Таирова1.jpg

смт. Таїрове, Овідіопольський район, Одеська область

Національний науковий Центр «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» – це визнаний науково-дослідний центр з питань виноградарства, розсадництва та виноробства, який плідно розвиває на сучасному рівні наукові традиції започатковані В.Є. Таїровим та його соратниками. Напрямки діяльності інституту: наукове обґрунтування перспективного розвитку виноградарства і виноробства України, переведення виноградного розсадництва України на сертифіковану основу, покращення сортименту і підвищення генетичного потенціалу сортів і клонів винограду, розробка нових марок вин із сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» та інші напрямки.

DSC_5035.JPG

ТЕРУАР

Площа насаджень складає 22 га столових, технічних та підщепних сортів та клонів винограду. Загальний репозиторій сортів і клонів столового та технічного напрямків використання складає понад 2500 генотипів.

Розміщення виноградників: західна експозиція схилів Сухого лиману, на південних малогумусних, середньо та важкосуглинкових чорноземах, де клімат теплий і посушливий. Виноградні насадження закладалися ще у 2004-2019 роках. Переважна схема посадки 3х1,5 м з загальною кількістю кущів на гектар – 2222 одиниць.

ЕНОТУРИЗМ

В інституті проводяться екскурсії-дегустації. Мета яких популяризація винної культури. В ході екскурсії відвідувачів знайомлять зі столітньою історією інституту, з основними напрямками діяльності, пропонують відвідати музей Вина України.
В ході дегустації та презентації вин, виготовлених виключно з сортів винограду селекції інституту за інноваційними технологіями, пропонується лінійка світових типів вин.

%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%B0_edited.png

ВИРОБНИЦТВО

Щорічно виготовляються невеликі дослідні партії (об’ємом до 200 літрів) з метою вивчення основних технологічних характеристик нових сортів та форм і вдосконалення технік виробництва вин (тихі вина, кріплені та ін.). Постійний асортимент вин: Тихе сухе біле, Тихе напівсухе біле, Тихе напівсолодке біле, Тихе солодке біле, Тихе сухе рожеве, Тихе сухе червоне, Тихе напівсолодке червоне, Тихе солодке червоне, Кріплене біле, Кріплене червоне.

Білі сорти винограду: Сухолиманський білий, Мускат Одеський, Загрей, Ароматний, Ярило, Аркадія та інші.

Червоні сорти винограду: Одеський чорний, Рубін Таїровський, Айваз та інші.

bottom of page