top of page

Мускат одеський – «родзинка» Південного степу України!

Мускат одеський створений на базі двох сортів Мускат синій ранній та Пєррель. З 1993 року він включений до Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. Його висока морозо- та зимостійкість (-26-28 оС) дає можливість вирощувати сорт як у традиційних виноградарських регіонах України так і за їх межами.

Грона середні, циліндроконічні, часто з крилом, середньої щільності, масою 180 г. Ягода середня, округла від жовто-зеленої до жовтої з рожевим відтінком. М’якоть м’ясисто-соковита, а смак гармонійний з сильним мускатним ароматом.

111.jpg
333.jpg
222.jpg

Мускат одеський має середній ріст пагонів, які гарно визрівають. За рахунок високої стійкості проти основних патогенів виноградної рослини – мільдью, оїдіуму, гнилі ягід та чорної плямистості сорт вирощується при обмеженому використанні фунгіцидів (два-три профілактичних обприскування). Це говорить про можливість вирощування екологічно чистої продукції, безпечної не лише для здоров’я людей, а і для навколишнього середовища.

Мускат одеський придатний до перевезень по території України. Урожайність стабільна, в умовах богари складає 10-12 т/га. Цукристість соку 220 г/дм³ при кислотності 6-7 г/дм³. Сорт раннього строку дозрівання, хоча його можна залишати на кущах до кінця вересня, при цьому цукристість підвищується до 260-280, а кислотність знижується до 4-5 г/дм3.

Сорт унікальний, використовується як сировина для виробництва високоякісних білих столових, десертних, лікерних вин та соків. З одного боку він за профілем схожий з класичними європейськими сортами для виробництва мускатних вин і водночас його сортовий насичений аромат підкреслює, що це сорт який з впевненістю самостійно “співає соло”. Хто хоч раз куштував десертні вина з сорту Мускат одеський не зможе забути цей неперевершений смак, що нагадує про теплий берег Чорного моря.

bottom of page