top of page

Агрофірма радгосп "Білозерський"

IMG_2687.JPG

с.Янтарне, Білозерський район, Херсонська область

Рік заснування 1954. Сьогодні Агрофірма «Білозерський» - один з найбільших в Україні виробників саджанців  та плодово ягідної продукції. Вирощені в господарстві саджанці винограду складають близько 80% від усіх вироблених саджанців в країні.

 

Підприємство працює з Одеським інститутом виноградарства і виноробства ім. Таїрова, Мелітопольським інститутом зрошувального садівництва. Преймає іноземний досвід завдяки співробітництву з провідними компаніями Грузії,  Італії, Польщі.

IMG_27022.jpg

ВИРОБНИЦТВО

На виробництві використовуються емальовані ємкості та ємкості із нержавіючої сталі, також використовується технологічне обладнання Італійського та Болгарського виробництва. Об’єм виробництва вина сягає 3.5 млн. літрів на рік. Розлив у пляшки 30 тисяч пляшок на рік.

ТЕРУАР

Площа плодовитих виноградників понад 1000 га, з них червоні сорти – 475, білі сорти 480 га.

Кількість ліз на 1 га складає 3333 кущів. Збір винограду проводиться ручним та машинним способом. Вік лози від одного року до двадцяти двох. Ґрунти темно-каштанові слабо солонцюваті середньосуглинкові. Теруарність Станіславської кручі, вологе повітря Лиману та тепло південного сонця створюють унікальний мікроклімат для  вирощування винограду.

ya-14687.jpg

Білі сорти винограду: Рислінг Рейнський, Біанка, Шардоне, Аліготе, Піно Грі, Первісток Магарача, Сільванер, Сухолиманський білий, Олешківський, Трамінер рожевий.

Червоні сорти винограду: Бастардо Магарача, Сапераві, Одеський чорний, Мерло, Каберне-Совіньйон, Піно Нуар, Піно Мен’є, Олімпійський.

bottom of page