Агрофірма радгосп "Білозерський"

с.Янтарне, Білозерський район, Херсонська область

Рік заснування 1954. Сьогодні Агрофірма «Білозерський» - один з найбільших в Україні виробників саджанців  та плодово ягідної продукції. Вирощені в господарстві саджанці винограду складають близько 80% від усіх вироблених саджанців в країні.

 

Підприємство працює з Одеським інститутом виноградарства і виноробства ім. Таїрова, Мелітопольським інститутом зрошувального садівництва. Преймає іноземний досвід завдяки співробітництву з провідними компаніями Грузії,  Італії, Польщі.

ВИРОБНИЦТВО

На виробництві використовуються емальовані ємкості та ємкості із нержавіючої сталі, також використовується технологічне обладнання Італійського та Болгарського виробництва. Об’єм виробництва вина сягає 3.5 млн. літрів на рік. Розлив у пляшки 30 тисяч пляшок на рік.

ТЕРУАР

Площа плодовитих виноградників понад 1000 га, з них червоні сорти – 475, білі сорти 480 га.

Кількість ліз на 1 га складає 3333 кущів. Збір винограду проводиться ручним та машинним способом. Вік лози від одного року до двадцяти двох. Ґрунти темно-каштанові слабо солонцюваті середньосуглинкові. Теруарність Станіславської кручі, вологе повітря Лиману та тепло південного сонця створюють унікальний мікроклімат для  вирощування винограду.

Білі сорти винограду: Рислінг Рейнський, Біанка, Шардоне, Аліготе, Піно Грі, Первісток Магарача, Сільванер, Сухолиманський білий, Олешківський, Трамінер рожевий.

Червоні сорти винограду: Бастардо Магарача, Сапераві, Одеський чорний, Мерло, Каберне-Совіньйон, Піно Нуар, Піно Мен’є, Олімпійський.

© 2021 Винний Гід України