top of page

Нова дегустація вин в самому серці

виноробного краю Закарпаття

18 грудня 2020 року у селі Бене, що на Берегівщині в самому серці виноробного краю Закарпаття відбулася друга дегустація вин угорських виноробів. Керівника проєкту «Винний Гід України» разом із представником «Асоціації сомельє України», запросив взяти участь в ролі експертів голова громадської організації «Спілка угорських виноробів Закарпаття» Іштван Берецький.

20201218_153141.jpg

«Маємо честь представити громадську організацію «Спілка угорських виноробів Закарпаття», основним завданням якої є виробництво якісного вина, популяризація культури виноробства та вживання вина в Україні. Розом з тим, ми розуміємо, що вино — це органічний продукт, смак та аромат якого тісно переплітається з географічним історичним регіоном, та якість вина, на жаль, не завжди є сталою. Для контролю якості вина було створено своєрідний знак якості КМВЕ Kárpátaljai Magyar Borászok Egyesülete, що вперше був ініційований у 2019 році. Дана відзнака стосується конкретного вина. Оцінка вин проходить «на осліп» за 100 бальною системою, де прохідний бал для отримання знаку якості це 80 балів» – коментує Іштван Берецький.

20201218_161811.jpg

На дегустації були представлені більше сотні взірців з усього Закарпаття (Ужгород, Берегово, Дюла, Мукачево). Сухі тихі вина, та вина із залишковим цукром. Участь у дегустації брали вина тільки з сертифікованих технічних сортів винограду. Знак якості отримали вина що отримали 80 балів та більше. Лише 29 зразків вин отримали знак якості.

Результати дегустації в кількості нагороджених вин:

Велике золото 0 (95+ балів)
Золото 6 (85-94 балів)
Срібло 45 (75-84 балів)
Грамота 23 (65-74 балів)

20201218_133103.jpg

У 2019 році серед експертів на першому подібному заході були представники Словаччини, Угорщини, Румунії та України. Цього ж року за обставин, які склались у світі в дегустаційну комісію входили експерти тільки з України. Ми бажаємо успіхів нашим угорським виноробам та сподіваємось що їх зусилля спрямовані на підвищення якості вина не пройдуть марно і з часом вина Закарпаття будуть ще більше подобатись та тішити своїх поціновувачів.

bottom of page