top of page

Колоніст - виноробня з п'ятнадцятирічною історією 

Сімейна виноробня «Колоніст» - це не просто про вино. Це про любов до рідного краю, про історію та про людей, що створюють цю історію.

IMG_5206.jpg

Родина Плачкових заснувала сімейну виноробню у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум класу. Виноробня «Колоніст» розташована в одному з найкращих українських виноробних регіонів – Придунайській Бессарабії (південь Одеської області). «Колоніст» отримав свою назву від болгарських колоністів, які заселили цю територію на початку ХІХ ст. Засновник та власник виноробні – Іван Плачков – є нащадком цього народу, який перетворив випалений степ на квітучий та родючий край.

GER7699.jpg

Поєднання унікального терруару та новітнього європейського обладнання разом з традиційними барріками зі 100-річного французького дуба дають «Колоністу» повне право пишатися високою якістю своїх вин. Співпраця з відомим енологом з Бордо Олів’є Дога дозволила втілити найновіші технології у виноградарстві та виноробстві, що також вплинуло на якість вин Колоніста.

Протягом 15 років існування виноробня створила бренд українського вина та змінила стереотип щодо українського виноробства. Ще років 5-7 тому всі вважали, що Україна – це ніяк не виноробна держава, і що тут зовсім відсутній будь-який еногастрономічний потенціал. Проте, саме завдяки участі наших українських виноробів у різноманітних винних виставках та конкурсах ця ситуація почала змінюватися. Кожного року є можливість представляти українські вина на міжнародних конкурсах, де відомі винні експерти, журналісти, баєри та інфлюенсери оцінюють вина зі всього світу під час сліпої дегустації. Відповідно, будь-якої упередженої думки у суддів стосовно українського вина не має. Отже, є шанс здивувати світову спільноту.

IMG_4456.jpg

Сімейна виноробня «Колоніст» почала активно брати участь у конкурсах, починаючи з 2012 року. Участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах – це чудова можливість максимально просувати та популяризувати українські вина. Тож, хочемо представити перелік відзнак сімейної виноробні:

  • 2012 рік, Всеукраїнський конкурс якості продукції «100 кращих товарів України». Номінація «Продовольчі товари» – переможець сухе червоне витримане «Мерло» (2012). Лауреат конкурсу – напівсухий «Рислінг» (2011).

  • 2013 рік, Всеукраїнський конкурс якості продукції «100 кращих товарів України». Каберне марочне 2009 року – Переможець Конкурсу, Трамінер і Мускатне десертне – Лауреати Конкурсу.

  • 2015 рік, The Internаtional Wine Challenge (IWC), Лондон, Великобританія. Каберне Мерло «Колоніст», 2013 здобуло титул «Commended».

  • 2018 рік, Міжнародний дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards: Каберне Мерло «Висока гама», 2015 – найкраще тихе червоне сухе витримане вино, золота медаль; Шардоне «Висока гама», 2017 – найкраще біле сухе витримане, срібна медаль; Рислінг, 2017 – найкраще біле напівсухе, бронзова медаль.

  • 2018 рік, The Internаtional Wine Challenge Шардоне «Висока гама», 2016 року врожаю було відзначено почесним титулом «Commended».

  • 2019 рік, Міжнародний дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards: Каберне Мерло «Висока гама», 2016 – найкраще червоне вино та найкраще українське вино 2019 року, золота медаль; «Біссер» (тираж 2017 року) – найкраще ігристе вино України 2019 року, виготовлене за класичною технологією шампанізації, срібна медаль.

  • 2019 рік, The International Wine Challenge (IWC): Каберне Мерло «Висока гама» LX (врожаю 2016 року) отримало титул «Commended».

  • 2020 рік, Міжнародний дегустаційний конкурс Ukraine Wine&Spirits Awards: ігристе вино «Біссер» (тираж 2018 року) – найкраще ігристе вино України, виготовлене за класичною технологією шампанізації, бронзова медаль; Каберне Мерло «Висока гама», 2017 – найкраще сухе червоне витримане вино, бронзова медаль.

  • 2020 рік, The International Wine Challenge (IWC): Каберне Мерло «Висока гама» 2016 року отримало титул «Commended»; ігристе вино «Біссер» (тираж 2017 року) отримало бронзову медаль.

Commended-2015_2019.jpg

Конкурси дають можливість представити Україну як винну країну, і не просто винну, а таку, що виготовляє якісне та смачне вино. Нещодавно винні експерти підняли питання нового розподілу винного світу. Всім давно відомо, що світ вина поділяється на країни Старого світу (країни Європи), Нового світу (США, Аргентина, Австралія, Нова Зеландія, Китай). Але, є такі частини світу, де виноробство має глибоку і тривалу історію в далекому минулому, але належним чином чи, краще сказати, через певні історичні події, війни, зміни правителів та законів, виноробство було втрачено або забуто. Але зараз мистецтво виноробства відроджується, і генетична пам’ять людей робить свою справу. Такі країни називають країнами Нового Старого світу, куди, окрім України, відноситься Грузія, Молдова та Румунія.

Винні експерти, оцінюючи вина на конкурсах, одразу помічають українські вина та згадують той факт, що Україна має свою унікальну історію виноробства. Експерти та журналісти виступають трендсеттерами й тому саме завдяки ним породжується попит на імпорт українського вина в свої країни.

Vinodelnya-Kolonist.jpg

Сімейна виноробня «Колоніст» не прагне до того, аби бути присутньою на кожній полиці винного магазину кожної країни, проте, звичайно ж приємно, коли про вино з невеликого села Криничне Придунайської Бессарабії знають і його цінують.

За час існування виноробні, саме завдяки участі у виставках та конкурсах, компанія прорекламувала та зарекомендувала себе як якісного виробника чесного вина. «Колоніст» немає великих обсягів експорту, та може трохи похвалитися, що їх географія експорту охоплює Великобританію, Польщу, Канаду, Китай та Японію.

122051298_3751682711508826_5203733240667

Найбільшою популярністю серед представлених на експорт вин користуються вина із суто українських сортів винограду Сухолиманський білий та Одеський чорний. Сухолиманське – свіже літнє гастрономічне біле вино, з плодовим ароматом та гармонійним фруктовим смаком. Вино легко п’ється, тамує спрагу та чудово поєднується з сирами та салатами. Одеське чорне – червоне вино, витримане 6 місяців у французькому дубі, має аромат чорносливу та червоних ягід, помірні таніни та насичений смак. Сильний характер цього вина вражає своєю насиченістю, соковитістю та глибиною – не дарма Одеське чорне називають мустангом.

93021026_3182556198421483_57461050186714

Іншою цікавинкою від сімейної виноробні є ігристе вино «Біссер», яке виготовлене за класичною технологією шампанізації. Цього року «Біссер» високо оцінили судді конкурсу The International Wine Challenge у Лондоні. Винні експерти Мімі Ейворі та Оз Кларк відзначили такі смакові характеристики: «Класичний аромат, бріош та підсмажений тост. Дуже свіжий зрілий смак. Сухе, з цитрусовим смаком, що переходить у післясмак» (Classic, toasty, brioche nose. Very fresh mature palate. Dry, with a citrus flavour running though to the finish).

79778421_2896449570365482_58615447459263

Бали та нагороди від Винного Гіда України       у 2020 році

Отримуючи такі позитивні відгуки від відомих винних експертів та журналістів, маючи невеликі постачання закордон, починаєш розуміти, що Україна – це поки що недооцінена країна, з давньою історією, з багатим еногастрономічним потенціалом та великим майбутнім.

оцінка Гіда

88 балів

Срібло 2020.png
Висока гама Іван Плачко.png

Каберне-Совіньйон Мерло "Висока гама"

сухе, червоне

оцінка Гіда

87 балів

Срібло 2020.png
Висока гама Іван Плачко (шардоне).png

Шардоне "Висока гама"

сухе, біле

оцінка Гіда

81 бал

Бронза 2020.png
Шардоне витримане біле.png

Шардоне витримане біле

сухе, біле

Рислінг.png

оцінка Гіда

84 бали

Бронза 2020.png

Рислінг 

напівсухе, біле

Сухоліманське.png
Бронза 2020.png

оцінка Гіда

83 бали

Сухолиманське

сухе, біле

Срібло 2020.png

оцінка Гіда

85 балів

Каберне витримане червоне.png

Каберне витримане червоне

сухе, червоне

Бронза 2020.png
Срібло 2020.png

оцінка Гіда

80 балів

Одеське чорне витримане червоне.png
Біссер.png

оцінка Гіда

86 балів

Одеське чорне витримане

сухе, червоне

Біссер 

ігристе вино

bottom of page