top of page

Асоціація крафтових виноробів Причорномор’я 

Depositphotos_21039683_xl-2015.jpg

23 липня офіційно більше десяти виноробів з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей об'єдналися в єдину спілку – Асоціацію крафтових виноробів Причорномор'я. Метою об'днання слугує захист інтересів саме малих підприємств, популяризація крафтового виноробства, проведеня фестивалів та реєстрація ГЗ. 

лого.png

Причорноморський регіон по праву вважається найстарішим та здавна славиться своїми сприятливими умовами для промисловиго виноградарства. Рівнинне виноробство
дозволяє, в основному, вирощувати столові сорти та сорти, придатні для виготовлення
ординарних вин. 

Depositphotos_1500766_xl-2015.jpg

Одеська, Миколаївська та частина Херсонської областей характеризуються м’якою зимою, що дуже важливо для теплолюбної виноградної лози. Зокрема, саме по межі Північного Причорномор’я проходить межа неукривної промислової культури. Тепла та помірно волога осінь сприяє нормальному розвитку та стиглості виноградних ягід, посушливі періоди перед збором винограду дозволяють зібрати виноград високої якості. 

 

Найбільш сприятливі умови склалися на узбережжі Бузького та Дніпро-Бузького лиману, де близькість води пом’якшувала сезонні та добові перепади температур. Саме на Причорномор'ї вирощують автохтонні українськи сорти винограду Таїровський, Одеський чорний, Сухолиманський білий що були виведені ще у 1928 р. при схрещуванні французькихта місцевих сортів.

bottom of page