top of page

Готуємо найкращу закуску для вина – сирну тарілку

Любителі гарного вина просто обожнюють збирати друзів та близьких за келихом ароматного вина, а на закуску до такого напою найкраще пасує сирна тарілка, або плато. Вже багато століть, саме така їжа вважається ідеальною під вино, оскільки саме цих два продукти підкреслюють смак і аромат один одного. Приготування сирної тарілки на перший погляд справа легка, але і тут є свої тонкощі, про які ми поговоримо далі.
 

До складу такого асорті входять різні види сирів і використовуються різні техніки нарізання кожного з виду. Для того, щоб справитися з такою задачею універсального ножа не достатньо. Часом ми навіть не замислюємся над важливістю спеціалізованих ножів, таких, якими є ножі для сиру. Адже з нарізкою, а саме колкою, пармезану, може впоратися лише особливий ніж. Нарізати камамбер чи брі і не пошкодити форму і структуру сиру також допоможе спеціальний сирний ніж.
 

З іншої сторони, використовуючи звичайні ножі для твердих сирів можна пошкодити ріжучу кромку леза і забрати багато часу та зусиль, а для мяких сирів – пошкодити сам сир, що просто неприпустимо на кухні. Погодьтесь, така економія на професійних ножах невиправдана, коли існує величезна кількість пристосувань для нарізки найделікатніших видів молочного продукту.

 

Якщо ви справжній любитель сиру і частенько готуєте сирну тарілку, тоді в вашому арсеналі повинні бути 2-3 спеціальні ножі, щоб забезпечити своїм гостям красиву й правильну нарізку сиру.

1. Для нарізки твердих сирів підходять Ножі кухонні із зубчастим краєм, адже вони чітко розділяють сир на тоненькі шматочки. Кінчик тиких ножів роздвоєний наче виделка, тому вони допомагають акуратно сервірувати сир, без доторку рук, щоб зручніше перекладати його на тарілку.

 

2. Найпоширеніше рішення — ніж для нарізки сиру ломтиками, в якого зручна форма руків'я, фігурне лезо та нестандартний дизайн. Він завжди має бути під рукою при нарізці твердих і м'яких сирів:

  • Його руків'я розташоване вище леза, щоб рівномірно розподіляти вагу ножа, натискаючи на продукт;

  • має спеціальні отвори вздовж леза у вигляді кілець чи прямокутників, які запобігають прилипанню сиру, порушенню форми нарізаних скибочок, або кусочків особливо м’яких сирів;

  • його кінчик іноді буває роздвоєний і нагадує виделку, якою можна легко ноколоти і перенести надрізаний шматочок сиру; або кінчик загострений і зігнутий вгору, щоб краще прорізати тверду шкірку сиру.


 

3. Ніж-лопатка з опуклим загостреним прорізом, нарізає сир за принципом рубанка – знімає ломтики сиру, наче стружку тому в результаті з'являються тонкі і прозорі скибочки. Він чудово підходить для напівтвердих сирів і регулює товщину слайсів кутом нахилу.

4. Окремо слід відзначити ніж для пармезану ніж для пармезану – сиру, який відрізняється своєю твердістю та витримкою.   Ніж для твердих витриманих сирів оснащений дерев'яною ручкою та лезом у формі краплі, що має підвищену твердість та надійність. Він цікавий тим, що не нарізає, а відколює сир завдяки широкій гарді біля основи руків'я.

До списку суто професійних сирних ножів належать такі:

5. Ніж для сиру з двома ручками особливий тим, що довжина його леза сягає 40 см і може виконувати кілька функцій. Він має ергономічну форму руків’я та потовщення всередині, тому ним краще нарізати сорти сиру високої щільності. Таким ножем нарізають головки сиру на менші шматки, вправно натискаючи на обидва руків'я і використовуючи вагу тіла.

6. Ніж для сиру «струна» часто застосовують безпосередньо на виробництві, тобто в сироварнях. З їх допомогою регулюють необхідну ширину та товщину, опускають різак та відрізають шматки потрібного розміру. Струни ножа додатково можуть кріпитись до дощечки, щоб кухонний процес був зручнішим, а молочний продукт не ковзався на поверхні. Це цікаве рішення для подачі м'яких сирів, хоча й часто вживане для інших сортів.

7. Ніж-жироль – достатньо екзотичний механізм, який створений спеціально для швейцарського сиру «голова монаха» тет-де-муан. Його прийнято сервірувати дуже тонким шаром, оскільки він має яскраво виражений смак. Конструкція складаєтьс з дошки і стержня, на який одягається головка сиру. Зверху на стержень одягається ніж конусоподібної форми, який зістругає верхню частину сиру у вигляді маленьких капелюшків, схожих на шапки грибів лисичок. Він незвичний і дещо нагадує циркуля з лезом, вісь якого закріплюється в центрі сиру, а ріжуча кромка зішкрібає його шар за шаром, зберігаючи при цьому палітру смаків. Використовується частіше як ніж для карвінгу.

 

cheese_knife1.jpg

Ніж для сиру варто вибирати за критеріями зручності, надійності, співвідношення ціни-якості, за призначенням:
 

1. Орієнтуйтесь на сорти сиру, якими найчастіше ви любите смакувати. Якщо віддаєте перевагу швейцарському чи камамберу, то купуйте універсальний ніж з роздвоєним кінчиком, а якщо у вас часто на кухні сир твердих або середньої твердості сортів, як-от голандський, чеддер, то беріть ножі з повітряними отворами.

 

2. Думайте за форму нарізки, яка вам потрібна на тарілці: якщо з тоненькими скибочками голландського чи французького сиру, то купуйте ніж-лопатку або ніж із зубцями на ріжучій кромці. Крім того, клинок з серейторним лезом ідеально нарізає м'які сорти, зокрема дорблю і брі.

 

3. Звертайте увагу на матеріал, довжину та форму виробу, яким збираєтесь нарізати продукти. Цілком нормально, коли ніж сягає 30-40 см, довжина леза — 14-15 см, товщина — 1,6-2 мм, а ширина — 3-4 см. 

cheese_knife.jpg

На сайті інтернет-магазину Arcos (https://arcos.com.ua) вибирайте оригінальні кухонні ножі для себе, свого закладу або на подарунок для рідних чи друзів. Тут ви не тільки придбаєте оригінальний інструмент для подачі сиру, а й гарний настрій на кухню + гарантію виробу на 10 років. Ножі Аркос виробляються в Іспанії, на відомої на весь світ ножовій фабриці Arcos Hermanos.

bottom of page