Ексклюзивне інтерв'ю з засновником крафтової виноробні «Axis Winery»
Сьогодні публікація про надзвичайну виноробню та цікавих виноробів. Ми познайомились із винами мікровиноробні «Axis Winery» ще у 2019 році на фестивалі «Галицька лоза». Вже у 2020 році виноробня стала учасником проєкту «Винний Гід України». Ми вирішили написати про виноробню тому що нас вразив підхід до справи. Педантичність, логічний порядок у справах дали свій результат. Ми знову переконались у тому що якщо є бажання, можна досягнути успіхів у виноробстві. Про що свідчать нагороди виноробні від «Винного Гіда України» 2020 року.
Ми вирішили взяти коротке інтерв’ю з Дмитром.
ВГУ: Дмитро, з чого все почалось?
Дмитро Копій: Почалось все з однієї пляшки домашнього вина з власного винограду Молдови, вирощеного на півдні, якою пригостив мене мій колега та партнер Сергій Урбановський у 2016 році. Вона була настільки смачною та іншою ніж всі відомі мені до того звичайні магазинні вина, що випивши її я зрозумів що хочу ще!
Саме з того дня, а це було в січні 2016 року я і розпочав захоплюватися вином та всім що з ним пов'язано, проте мета яку я на той момент переслідував зробити ще домашнього вина з сорту винограду Молдови мене не покидала, озброївшись 20 л бутлем та 40 кг винограду купленого на базарі в лютому 2016 по 35 грн/кг (чекати до жовтня звісно я не міг) розпочав свій виноробний шлях. Перше вино звісно було кислим та зовсім не ароматним, адже виноград зберігався на той час, у холодильнику. Озброївшись літературою, інтернетом (особливо сайт І. Заїки - знаний крафтовий винороб із Дніпра) мені дуже став помічним, закупивши кілька нержавіючих ємностей та дробарку з пресом приступили до нашого першого вінтажу 2017 року.
ВГУ: Як здійснювали підбір та пошук обладнання?
Дмитро Копій: Пошук обладнання здійснювався через мережу інтернеті, зараз там є все на будь-який вибір. Зрозумівши що нічого хорошого з базарного винограду не зробиш пошук якісного винограду розпочали на півдні. Перший виноград був української селекції, з яким початківцям зазвичай дуже важко працювати, немає жодної літератури по ньому, дослідів по ферментації та витримці, отже ми прийняли рішення перейти на світову класику - Мерло, Каберне, Шардоне…
ВГУ: Що до технологічних процесів, як ви їх вдосконалюєте?
Дмитро Копій: Технологічні процеси ми й досі вдосконалюємо, випробовуємо різні стилі, витримки (різні терміни). Станом на сьогодні більшість наших червоних вин витримується в дубових бочках з французького дуба щонайменше 12 місяців, є лінійка базових білих вин без витримки, є Шардоне з витримкою в дубових бочках, Пет Нати (молоде ігристе), а також ігристі вина класичним методом шампанізації у пляшці в які я закохався!
ВГУ: Чи були фатальні помилки під час роботи з вином?
Дмитро Копій: Помилки звісно були, проте не фатальні, це швидше досвід через який має пройти кожен, щоб досягнути успіху.
ВГУ: Яке сьогодення виноробні?
Дмитро Копій: Станом на сьогодні ми впевнено рахуємось лише вперед, постійно покращуючи свої технологічні процеси, автоматизовуємо виробництво та продовжуємо робити досліди з різними стилями вин.
ВГУ: Що найбільше запало в душу за період роботи виноробні?
Дмитро Копій: Найбільше запало в пам'ять виробництво першого ігристого вина за класичною технологією (друге бродіння відбувається в пляшці). Не маючи жодного досвіду та незважаючі на ризики масового розриву пляшок від тиску зсередини заклали перші 100 пляшок у 2018 році, які вдались напрочуд чудовими, жодна з яких не розірвалась! Ми й надалі продовжуємо розвивати цей напрямок постійно вдосконалюючись.
ВГУ: Сподіваємось на майбутнє ігристі вина будуть представлені вже у довіднику. Що є у планах на найближчий час?
Дмитро Копій: Плани й надалі створювати якісний продукт вкладаючи в нього всю свою любов та душу, можливо саме тому наше вино таке смачне, хто не куштував - рекомендуємо! 😉 Ну і звісно отримання ліцензії наше основна ціль на 2021 рік.
ВГУ: Що на Вашу думку потрібно зробити для розвитку крафтового виноробства в Україні?
Дмитро Копій: Для розвитку потрібно скасовувати акциз та не заважати працювати крафтовим виноробням. Створити умови максимально сприятливі для розвитку.
ВГУ: Розкажіть коротко про свою виноробню та улюблені сорти винограду з якими Ви любите працювати.
Дмитро Копій: Обсяг виробництва орієнтовно складає 2,5 т на рік. Починали з бочок об’ємом 115 л українського виробника Олпол, згодом докупили ще 225 л барріки теж від Олполу, якість бочок дуже навіть хороша для українських сортів на зразок Одеський Чорний, проте для класичного Мерло та Каберне на нашу думку найкраще підходить французький дуб, який ми саме зараз активно використовуємо та продовжуємо закуповувати.
Улюблені сорти з якими подобається працювати звісно є, мені найбільше подобається сорт винограду Шардоне, він може бути легким, свіжим з ароматами яблука, цитрусу та тропічними фруктами, після витримки в дубових бочках з‘являються аромати ванілі, горіху, білого хліба, випічки, а також це основний сорт для нашого класичного ігристого! Надскладних сортів в нашому асортименті немає, до кожного з них потрібен індивідуальний підхід та розуміння.
ВГУ: Дякуємо Дмитро за цікаву розмову, бажаємо успіхів та натхнення.
Нагадуємо про те що крафтова виноробня «Axis Winery» стала для нас відкриттям 2020 року. Нагороди, які отримали винороби говорять про результат їх праці. Сподіваємось що цього року Ви отримаєте ліцензію і поціновувачі українського вина отримають можливість купувати Ваші вина та насолоджуватись їх неповторним смаком та ароматом.
Виноробня «Axis Winery»
оцінка Гіда
83 бали
оцінка Гіда
85 балів
Chardonay Reserve
сухе, біле
Black Friday Reserve
сухе, червоне
оцінка Гіда
85 балів
Merlot Reseve
сухе, червоне