top of page

Винний Гід України 2019: як це було

Розповідаємо історію створення проекту від ідеї до реалізації очима його керівника та ідейного натхненника – Дмитра Семківа.

IMG_20200206_170618_618 (1).jpg

На фото: Дмитро Семків під час презентації у Києві, листопад 2019 року

«Винна культура знаходиться на стадії розвитку в Україні і поки що самі українці нічого не знають про вітчизняне вино»

Усі роки незалежної України пильно спостерігав за виноробною галуззю. Величезний занепад після знищення виноградників зробив чималий вплив. Втім протягом останніх десяти років можна побачити хорошу динаміку розвитку. Засновано багато нових виноробних підприємств, галузь маленькими кроками починає своє відродження.

Ознайомитись з виноробними регіонами України

Не дивлячись на це часто спостерігаю в магазинах наступну картину: українці віддають перевагу імпортним винам, пояснюючи це тим, що продукт вітчизняного виробництва неякісний в кращому випадку або це вино є порошковим. Та з власного досвіду скажу, що наше вино порошковим бути не може.

Причини занепаду ринку українського вина:

  • Відсутність інформації про вина та підприємства,

  • низький рівень винної культури,

  • стереотип про те що імпорт краще,

  • рівні умови для імпортних та українських вин на ринку

Чи знають українці про те, що у нас є власні сорти винограду? Як багато якісного вина виготовляють крафтові виноробні? Що у нас є власні виноробні регіони, які щороку виготовляють тисячі літрів вина? Ні.

Проект Винний Гід України – як ковток свіжого повітря для виноробної галузі. Наша ціль – через розповідь про українське виробництво вина підняти імідж галузі вцілому.

З чого починався проект та що лишилось «за кадром»

Щоб зробити опис виноробень ми особисто відвідали кожне підприємство та побачили все на власні очі.  Для створення незаангажованої оцінки за європейськими стандартами ми залучили спеціалістів з « Асоціації сомельє України» на чолі з Іваном Бачуріним.  Провели «сліпі дегустаії» 183 позицій вин із 48 виноробних господарств України за стобальною шкалою. 

Для контролю за проведенням дегустацій були залучені незалежні спостерігачі з «Украсадвинпром» на чолі з президентом асоціації Володимиром Печко та «Всеукраїнської асоціації виробників продукції садівництва та виноробства» на чолі з Валерієм Петровим. Отже ніхто не зможе дорікнути нам в необ’єктивності або заангажованності.

cvajgelt7.jpg

«Під час створення проекту ми стикнулись з багатьма труднощами»

Наприклад відсутність об’єктивної інформації щодо контактів на сайті промислових виноробних підприємств чи абсолютна інертність та некомпетентність працівників з якими ми спілкувались.  Деякі, як ми вже дізнались потім, навіть не донесли інформацію про проект власникам або керівництву компанії. Було подекуди повне нерозуміння того що відбувається і не бажання вникнути. З крафтовими виноробами було ще цікавіше. Повна відсутність інформації про малі виноробні господарства. Дещо є в мережі інтернет, але це крапля в морі.

Як звичайний випадок допоміг проекту?

Доля звела нас з самим знаним крафтовим виноробом зі Львова, який займається виноградарством та виноробством вже дуже давно. Він має маленьку виноробню та виноградики на Бакоті у Хмельницькій області. Це Богдан Михайлович Павлій. Незабаром у Львові проходив невеличкий фестиваль «Галицька лоза» і ми напросились на фестиваль щоб познайомитись та поспілкуватись з виноробами. Так почалась робота в напрямку малих виноробних господарств. Крім цього, упродовж усіх наших поїздок, ми постійно змушені були змінювати маршрут або приділяти більше уваги регіону тому, що завжди отримували якусь нову інформацію про виноробів від самих виноробів. Адже вони спілкуються між собою і на сьогодні вже засновані та зареєстровані спілки крафтових виноробів по регіонам на Заході України та Причорномор’ї. Наступний фестиваль проходив в Одесі «Одеський залив» і ми зрозуміли на скільки багато хороших крафтових виноробів є в країні а на скільки якісне їхнє вино.

Книга_ВГУ2_1080 x 1080.jpg

Минулого року нам вдалось зібрати інформацію по 48 виноробним господарствам. У каталозі є як промислові так і крафтові виноробні. На розсуд комісії було представлено більше 200 зразків вин. Деякі було відбраковано. Таким чином до видання «Винний Гід України» 2019 року увійшли 183 позиції вина.

Деякі винороби після нашої презентації дякували за те що ми наполягали на їх участі в проекті, тому що не вірили  в наш проект. Дехто ображався на низький бал. Але ж низький бал це мотивація до дії. Ще є над чим працювати нашим виноробам і ми можемо тільки побажати їм успіху та натхнення у їх нелегкій праці!

У 2020 році чекайте на нові виноробні та оновлений рейтинг вин!

bottom of page