top of page

АТ «Koblevo»

Koblevo6.png

с. Виноградне, Березанський район, Миколаївська область

Історія найбільшого виноробного господарства в Україні почалася з далекого 1792 року, коли британець граф Коблє посадив першу виноградну лозу і розпочав історію виноробного краю південного Причорномор’я. На підприємстві виготовляється більше 80 сортів вин. Це столові: сухі, напівсухі й напівсолодкі, кріплені, які поділяються на міцні й десертні, ігристі та вермути. Вина торгової марки «Коблево» експортуються у такі країни, як Польща, Туреччина, Грузія, Норвегія.

IMG_0254-1.jpg

ТЕРУАР

Регіон Коблево знаходиться в унікальному географічному розташуванні між Тилігульським лиманом, Березанським лиманом та Чорним морем, що створює ідеальні умови для виноробства. Сьогодні площа посадки винограду сягає 2500 га. Кількість кущів на 1 га становить 3333 кущі. Саджанці закуповують у найкращих європейських винних регіонах, зокрема у Франції, Італії та Німеччини. Вік лози — від 20 років.

Розкішні троянди на території заводу захищають виноградники від комах, а також служать своєрідним індикатором різних захворювань винограду, тому що починають хворіти першими. У такий спосіб можна своєчасно зреагувати і захистити виноград.

Image00017.jpg

ВИРОБНИЦТВО

Завдяки вдалому розташуванню виробництва і виноградників урожай потрапляє на завод у період від двадцяти хвилин до двох годин, що запобігає окисленню та псуванню ягоди. «Коблево» чи не єдине виноробне підприємство в Україні, яке використовує машинний збір винограду. Для преміального виноматеріалу збір винограду відбувається тільки руками. Зокрема, білий виноград для сортових і елітних вин збирається ручним способом уночі. Науково доведено, що з 3 години ночі до 10 ранку у виноградної ягоди найбільш оптимальна температура для збору. У ці години максимально концентруються смакові якості та аромат, тому що виноград у цей час спить.

 

Перша виробнича операція — відділення ягоди винограду від гребеня. Гребінь подрібнюють і використовують як добриво. Кісточки теж не викидають — їх купують виробники виноградного масла. Отже, нічого не пропадає даремно.

Koblevo3.jpg

На виробництві використовується надсучасне обладнання та європейські інновації. Виноматеріал зберігають у сховищі, об’єм якого складає близько 20 мільйонів літрів.

Основний обсяг вина «Коблево» зберігається без витримки в бочках. Це столове ординарне вино. Однак, зараз на підприємстві є невеликий запас дубових бочок, в яких витримуються нові позиції вин «Коблево».

У рецептурі останніх використовуються 11 натуральних трав, квітів і прянощів, включаючи ефіроолійну троянду, шавлію, коріандр, лаванду, мелісу, полин, ромашку, безсмертник, мускатний горіх і ваніль.

bottom of page