АТ «Koblevo»

с. Виноградне, Березанський район, Миколаївська область

Історія найбільшого виноробного господарства в Україні почалася з далекого 1792 року, коли британець граф Коблє посадив першу виноградну лозу і розпочав історію виноробного краю південного Причорномор’я. На підприємстві виготовляється більше 80 сортів вин. Це столові: сухі, напівсухі й напівсолодкі, кріплені, які поділяються на міцні й десертні, ігристі та вермути. Вина торгової марки «Коблево» експортуються у такі країни, як Польща, Туреччина, Грузія, Норвегія.

ТЕРУАР

Регіон Коблево знаходиться в унікальному географічному розташуванні між Тилігульським лиманом, Березанським лиманом та Чорним морем, що створює ідеальні умови для виноробства. Сьогодні площа посадки винограду сягає 2500 га. Кількість кущів на 1 га становить 3333 кущі. Саджанці закуповують у найкращих європейських винних регіонах, зокрема у Франції, Італії та Німеччини. Вік лози — від 20 років.

Розкішні троянди на території заводу захищають виноградники від комах, а також служать своєрідним індикатором різних захворювань винограду, тому що починають хворіти першими. У такий спосіб можна своєчасно зреагувати і захистити виноград.

ВИРОБНИЦТВО

Завдяки вдалому розташуванню виробництва і виноградників урожай потрапляє на завод у період від двадцяти хвилин до двох годин, що запобігає окисленню та псуванню ягоди. «Коблево» чи не єдине виноробне підприємство в Україні, яке використовує машинний збір винограду. Для преміального виноматеріалу збір винограду відбувається тільки руками. Зокрема, білий виноград для сортових і елітних вин збирається ручним способом уночі. Науково доведено, що з 3 години ночі до 10 ранку у виноградної ягоди найбільш оптимальна температура для збору. У ці години максимально концентруються смакові якості та аромат, тому що виноград у цей час спить.

 

Перша виробнича операція — відділення ягоди винограду від гребеня. Гребінь подрібнюють і використовують як добриво. Кісточки теж не викидають — їх купують виробники виноградного масла. Отже, нічого не пропадає даремно.

На виробництві використовується надсучасне обладнання та європейські інновації. Виноматеріал зберігають у сховищі, об’єм якого складає близько 20 мільйонів літрів.

Основний обсяг вина «Коблево» зберігається без витримки в бочках. Це столове ординарне вино. Однак, зараз на підприємстві є невеликий запас дубових бочок, в яких витримуються нові позиції вин «Коблево».

У рецептурі останніх використовуються 11 натуральних трав, квітів і прянощів, включаючи ефіроолійну троянду, шавлію, коріандр, лаванду, мелісу, полин, ромашку, безсмертник, мускатний горіх і ваніль.

Muscat

напівсолодке, рожеве

оцінка Гіда

81 бал

оцінка Гіда

81 бал

Chateau d`Arcy

напівсолодке, біле

Traminer Reserve Wine

сухе, біле

Chardonay

сухе, біле

оцінка Гіда

81 бал

оцінка Гіда

82 бали

оцінка Гіда

83 бали

оцінка Гіда

84 бали

Cabernet Reserve Wine

сухе, червоне

Riesling Reserve Wine

сухе, біле

Kagor Dessert Select

солодке, червоне

Merlot Reserve

сухе, червоне

оцінка Гіда

86 балів

оцінка Гіда

84 бали

Muscat Royal Select

солодке, червоне

Kleopatra

десертне, біле

© 2020 Винний Гід України