top of page

Виноробня «Колоніст»

Колоніст2.jpg

с. Криничне, Болградський район, Одеська область

«Колоніст» представляє гордість родини Плачкових — результат відданості і вияву любові й пристрасті до рідної землі та її щедрості. Родина Плачкових заснувала сімейну виноробню у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум-класу.

Виноробня «Колоніст» розташована в одному з найкращих українських виноробних регіонів — Придунайській Бессарабії (південь Одеської області), де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі.

IMG_0418.JPG

ТЕРУАР

Вина вироблені з винограду, вирощеного на південно-західних схилах найбільшого прісноводного озера в Україні — Ялпуг. Завдяки похилому ландшафту виноградники отримують подвійне сонячне проміння — від сонця та віддзеркалене від поверхні озера, а також гарно продуваються вітрами. Виноградники підрізають за методом Гюйо та Кордона. Географічне розташування на одній широті з Бордо (Франція) та П’ємонтом (Італія) дає чудову можливість вирощувати виноград у найліпших кліматичних умовах. Ґрунти суглинисті з підвищеною мінералізацією, з глибокими покладами вапняку.

Image00003.jpg

ЕНОТУРИЗМ

На виноробні проводяться екскурсії та дегустації. Тури на виноробню присвячені різним подіям.

З 30 квітня по 11 травня відзначення травневих свят і дня Святого Георгія.

14 лютого — свято «Трифон Зарізан», на честь давньобалканського свята обрізання виноградної лози.

З 17 серпня. по 29 вересня проходить «Свято молодого вина». На підприємстві є фірмовий магазин із продукцією виноробні.

ВИРОБНИЦТВО

Поєднання унікального теруару й новітнього обладнання з Франції, Німеччини та Італії разом із традиційними баріками зі 100-річного французького дуба дають «Колоністу» повне право пишатися високою якістю своїх вин.

Площа посадки виноградників 33 га, у планах закладка ще 4-5 га. Щільність посадки лози: 3500 кущів на 1 га. Вік лози від 9 до 15 років. Для витримки вина використовуються баріки французького дуба. Термін витримки від 6 до 9 місяців.

bottom of page