Виноробня «Колоніст»

с. Криничне, Болградський район, Одеська область

«Колоніст» представляє гордість родини Плачкових — результат відданості і вияву любові й пристрасті до рідної землі та її щедрості. Родина Плачкових заснувала сімейну виноробню у 2005 році з метою виготовлення місцевих вин преміум-класу.

Виноробня «Колоніст» розташована в одному з найкращих українських виноробних регіонів — Придунайській Бессарабії (південь Одеської області), де виноградарство є давньою традицією ще з часів, коли греки та фракійці вперше відкрили для себе ці родючі землі.

ТЕРУАР

Вина вироблені з винограду, вирощеного на південно-західних схилах найбільшого прісноводного озера в Україні — Ялпуг. Завдяки похилому ландшафту виноградники отримують подвійне сонячне проміння — від сонця та віддзеркалене від поверхні озера, а також гарно продуваються вітрами. Виноградники підрізають за методом Гюйо та Кордона. Географічне розташування на одній широті з Бордо (Франція) та П’ємонтом (Італія) дає чудову можливість вирощувати виноград у найліпших кліматичних умовах. Ґрунти суглинисті з підвищеною мінералізацією, з глибокими покладами вапняку.

ЕНОТУРИЗМ

На виноробні проводяться екскурсії та дегустації. Тури на виноробню присвячені різним подіям.

З 30 квітня по 11 травня відзначення травневих свят і дня Святого Георгія.

14 лютого — свято «Трифон Зарізан», на честь давньобалканського свята обрізання виноградної лози.

З 17 серпня. по 29 вересня проходить «Свято молодого вина». На підприємстві є фірмовий магазин із продукцією виноробні.

ВИРОБНИЦТВО

Поєднання унікального теруару й новітнього обладнання з Франції, Німеччини та Італії разом із традиційними баріками зі 100-річного французького дуба дають «Колоністу» повне право пишатися високою якістю своїх вин.

Площа посадки виноградників 33 га, у планах закладка ще 4-5 га. Щільність посадки лози: 3500 кущів на 1 га. Вік лози від 9 до 15 років. Для витримки вина використовуються баріки французького дуба. Термін витримки від 6 до 9 місяців.

оцінка Гіда

80 балів

Одеське Чорне

сухе, червоне

оцінка Гіда

86 балів

Рислінг

напівсухе, біле

оцінка Гіда

84 бали

оцінка Гіда

84 бали

Каберне витримане

сухе, червоне

оцінка Гіда

86 балів

Сухолиманське

сухе, біле

Шардоне витримане

сухе, біле

оцінка Гіда

84 бали

Висока Гама

Іван Плачков

сухе, червоне

© 2020 Винний Гід України