top of page

 Крафтова виноробня Марьяна Шевченко

Вперше ми познайомились із сімейною виноробньою Марьяна Шевченко ще два роки тому. На Одещині це сама знана крафтова виноробня. Не тільки тому що президент України на виноробні підписав указ про відміну кабального ліцензування для виноробів, але  й тому що вина тут прекрасні. Виплекані з душею та сімейним натхненням. За цей не великий період багато що змінилось. Давайте трошки більше розповімо про все це.

Рисунок2.jpg

Виноробня розташована в унікальній місцині- поблизу Нижньодністровського національного природнього парку, у мальовничому містечку Біляївка на Одещині.

• Вражаюча природа дельти Дністра;

• Оповита легендами історія заселення цих земель козаками після розпуску Запорізької Січі;

• Багаторічні місцеві традиції виноробства у поєднанні з сучасними технологіями - лише деякі з очевидних причин відвідати гостинну сімейну виноробню родини Шевченко.

 

Сімейна виноробня родини створена у 2012 році і назавжди вписана до історії українського виноробства: саме під час її відвідин Президент України підписав Указ про скасування ліцензії на гуртову торгівлю для виробників вина з власного винограду і розпочав новий відлік у розвитку малого виноробства України!

 

Виробництво.

Об’єм виробництва складає близько 3 т

Для витримки вина використовуються дубові бочки. Зберігання - у нейтральних ємностях.

 

Теруар.

Помірно континентальний клімат регіону з сухим сонячним літом, розташування у долині ріки Дністер та чорноземний ґрунт створюють сприятливі умови для дозрівання винограду.

Площа виноградників - 0,5 га.

Кількість лози - 3,5т. на 1 га.

 

Сорти винограду.

Білі сорти винограду: Рислінг, Сухолиманський білий, Сільванер.

Червоні сорти: Піно Нуар, Каберне Совіньон, Каберне Фран, Мерло, Пті Вердо.

 

Енотуризм.

Виноробня гостинно запрошує на дегустації (2-40 осіб) з професійним сомельє, закоханим у свою справу!

Презентація включає 7-10 позицій вина і проходить у затишній альтанці із панорамним видом на виноградники.

«Вишенька» на торті вражень від гостювання на виноробні - можливість зустріти захід сонця на свіжому степовому повітрі з виноградно-сосновим ароматом та насолодитися співом птахів  під довершений смак вин, створених з душею!

bottom of page