top of page

Нотатки українського виноробства

Depositphotos_149455352_xl-2015.jpg

Про культуру українського виноробства, розвиток та його перспективи, а також про те як обрати ідеальне вино, розповідає керівник проекту «Винний гід України» — Дмитро Семків.

Семкив Д(1).jpg

Дмитро Семків розпочав свій кар’єрний шлях майже двадцять років тому. Відкрив два знаних заклади у Львові: «Citadel Inn» та ресторан «Панорама». Коли очолював службу ресторанного сервісу у готелі «Опера» (тепер готель «Панорама») у 2006 року почав цікавитись вином, а згодом став співавтором найбільшої винної карти, на той час, у Західній Україні, яка налічувала майже 150 позицій. 2009 року почав роботу в Рейкарц Хотел Групп. За роки роботи в готельно-ресторанному бізнесі в арсеналі здобутків було відкрито два найкращих ресторанних заклади Львова та 10 готелів.
У 2015 році пройшов навчання у «Школі сомельє» від найбільшого експортера алкогольних напоїв в Східній Європі «Good Vine». Наразі Дмитро Семків керівник проекту «Винний гід України».

Дмитро, поділіться, будь ласка, як виникла ідея створення проекту Винний Гід України?
У зв’язку із низькою популярністю українських виробників вина та втраченою культурою його споживання, виникла ідея популяризації українських виноробень. Звернути увагу ну тільки на знані великі виноробні господарства, а й на невеликі винарні та малі, так звані «гаражисти», яких є досить велика кількість.

logo_kr.png

 Раніше ви мали досвід у схожих проектах, в чому особливість цього?
Досвіду у таких проектах не було, але ми поставили собі за мету створити позитивний імідж українських виноробів. Досягнути таку ціль можна одним способом, дати незаангажовану, об’єктивну оцінку виноробні та вину. Для цього нами було підписаний меморандум про співпрацю з асоціацією сомельє України (далі АСУ) в особі президента асоціації Івана Бачуріна. Усі наші поїздки по виноробних господарствах були разом із представником АСУ. Надалі буде проведено дегустацію представлених вин під нашим контролем та залучено нашого партнера, президента «Всеукраїнської асоціації виробників продукції садівництва та виноградарства» Валерія Петрова.

Дмитро, а як ви оцінюєте перспективи українських виробників вина? Чи мають вони шанси завоювати свою нішу на ринку?
Перспективи українських виробників дуже високі. Вино виробляється по всім канонам та технічним правилам. Особливо хочеться загострити увагу на малих виноробів. Загалом можна оцінити ріст якості при малих об’ємах виробництва. При спрощеній системі видачі ліцензій, спрощеній системі оподаткування для малих виноробних підприємств є всі шанси на відродження виноградарства та виноробства у короткостроковій перспективі. Свою нішу на ринку вина вже мають, але потрібно займатись популяризацією вітчизняного вина.

Depositphotos_62572249_xl-2015.jpg

Як правильно обирати вино в магазині? Можете дати декілька порад?
Почати вибір вина потрібно із запитання: «З якими стравами планується споживати вино?». Принцип — біле сухе до білого м’яса та риби, а червоне сухе — до червоного м’яса це класичні «партнери». Хоча сучасні підходи вже інші, складніші та вибагливіші. Раджу почати з класики. Отже, з кольором вина все зрозуміло. Решту інформації ми можемо прочитати на етикетці та контретикетці. Якщо обирати не складне — легке вино, то краще зупинити вибір на ординарних столових винах. Ці вина добре підходять для початківців, білі вина сухі влітку разом із легкими закусками, салатами тощо. Червоні ординарні сухі — до основних страв з яловичини, качки, молодих сирів. Більш вибагливим гурманам із досвідом рекомендую вина із витримкою в дубовій бочці. На етикетці будуть наступні позначки резерв чи гранд резерв, у окремих виробників може бути позначення марковане вино чи висока гамма. На контретикетці буде текст про витримку у дубовій бочці і вказано термін витримки. Чим більша витримка, тим складніше вино та його показники. Часто в магазині чую як покупець «із знанням справи» ставить діагноз винам і каже що це порошкові вина. Так ось, порошкових вин не існує. Це вигадка необізнаних людей.

Depositphotos_122736076_xl-2015.jpg

 Поділіться подальшими планами розвитку проекту?
Наразі, основною ціллю є поширення інформації про українських виноробів. Українці мають бути впевненими у якості та чесності вітчизняного вина, а натомість бути патріотами всього українського. Виноробна галузь переживає не найкращі часи і від наших спільних зусиль залежать її розвиток та перехід на новий рівень.

bottom of page