top of page

Рислінг COTNAR

Depositphotos_81482790_xl-2015.jpg

ТМ COTNAR – сучасний завод повного циклу українсько-угорського виробництва. Виноградники компанії розташовані ростуть в с. Мужієво, Береговського р-ну, Закарпатської області, захищені від сухих східних та холодних північних вітрів старими Карпатами. Клімат помітно-континентальний. У цих місцях найвища в області середньорічна температура становить не більше 11 градусів і найтриваліший безморозний період, що забезпечує дозрівання найбільш пізніх сортів винограду.

Історія виноробства компанії почалася з 1996 року. У 2007 році було висаджено такі сорти винограду як: Каберне-Совіньон, Мерло, Трамінер Рожевий та Мускат Оттонель. Нині ТМ COTNAR вирощують 12 основних найбільш поширених сортів винограду на Закарпатті: «Рислінг Рейнський», «Трамінер», «Ізабелла» і «Ркацетелі» та ін.

Завод має: 180 га власних виноградників; первинне виноробство, на якому відбувається переробка винограду та виготовлення вин; вторинне виноробство, під час якого готову продукцію розливають в пляшки та зберігають у виносховищах; дегустаційний зал розташований на схилах виноградників в селі Мужієво. Зібраний виноград відразу надходить на завод первинного виноробства, де потрапляє в дробарку, в якій гребні відокремлюються від ягід. Отримана в результаті мезга надходить під прес, після чого виноградний сік (сусло) поміщують в спеціальні резервуари з нержавіючої сталі.

content_14114090_1258472020864618_106272

Детальніше «продегустуємо» вино рислинг (з нім. мови «reisen» – осінь), історія якого сягає далеко у XV століття. Вперше згадки про сорт Рислінг можна зустріти в господарській книзі графства Катценельнбогена в долині Рейну, на сторінках якої зазначено, що перші лози винограду було закладено в 1435 році біля південної стіни замку Руссельсхайм (сьогодні це виноробний регіон Рейнгау). Світову популярність виноград отримав тільки у ХХ столітті.

49844515_ds.jpg

Сорт винограду Riesling ТМ COTNAR займає 2 га, з якого виготовляють лінійку Gorobchici Riesling. Стиглі грона винограду зброджуються в спеціальних резервуарах з нержавіючої сталі за умови постійної температури.

Це біле сухе вино має високу кислотність та насиченій фруктовий аромат. В букеті відчувається яблуко, грейпфрут і аґрус. Gorobchici Riesling буде пасувати до гострих страв, салатів, м'яса птиці.

Вино ТМ COTNAR можна знайти на полицях магазинів та замовити в спеціалізованому інтернет-магазині.

Автор: Ирина Стороженко

bottom of page