top of page

Зірка серед українських вин: як Шато Чизай підкорює світ

Винний гід України продовжує публікації про знані в Україні та за кордоном  виноробні господарства.  Цього разу ми поспілкувались із віцепрезидентом виноробної компанії Шато Чизай та дізнались багато цікавого.

IMG_1446.jpg

Коментує Ігор Радомисельський, віцепрезидент виноробної компанії Шато Чизай. Один із напрямків, які курує Ігор в роботі компанії – експорт. 

На сьогодні в портфоліо компанії такі країни, як США, Великобританія, Японія, Ізраїль, Канада, Данія, Австралія, Нігерія, Угорщина, Польща, Чехія. Ведеться активна робота з виходу на ринок Латинської Америки та ринки Азії, розширення присутності в ЄС.

Шато Чизай – компанія, яка має вже 25-річну історію. З самого заснування компанія працює не тільки на внутрішній ринок України, але і на експорт.  Утім, на різних етапах розвитку виноробні це відбувається по-різному.

IMG_0699.jpg

На початку роботи, в 1990-ті роки та першій половині «нульових», ми були орієнтовані на масове виробництво вин з винограду, який закуповували в різних регіонах України та закордоном – в Угорщині, Молдові та навіть Болгарії. Наші вина постачали на ринок здебільшого держав простору пост-СРСР: у Росію, Казахстан та інші. 

У 2006-му році ми заклали власні виноградники на Закарпатті, це масиви у трьох районах області на найкращих історичних мікротеруарах загальною площею 272 гектари. Посадивши власні виноградники (півтори десятки європейських і локальних сортів), компанія отримала змогу вийти на набагато вищий рівень якості. У 2007 році ми здійснили перші поставки у США та Канаду. У 2012-му році розпочали виготовлення кошерних вин, які постачаємо, зокрема, до Ізраїлю та Америки, та марочного вина «Троянда Карпат», яке належить до наших бестселерів в експорті.  

Поступово ми перейшли на виготовлення вина тільки з власного винограду. А коли ти маєш повний цикл у виноградарстві та виноробстві – береш участь у всьому процесі від лози й до пляшки – це цілком інша історія якісного розвитку. 

У 2017-му ми вперше випустили лінійку витриманих сухих вин, які теж тепер належать до популярних позицій експорту. У 2018-му ми зібрали найкращий врожай за всю історію, і вина цього сезону «вибухнули», підкоривши спеціалістів та поціновувачів, й інтерес до нашої продукції зріс також за кордоном. Тоді ж у нас відбувся ребрендинг, який ствердив напрям на виготовлення вин високої якості, котрі мають власний характер. 

IMG_0521.jpg

Найчастіше наші партнери в експорті обирають вина «Троянда Карпат», адже це унікальна позиція, Ice Wine, який виготовляємо з сорту Рислінг Рейнський, розе із Піно Нуар, що закономірно, адже у світі тренд на рожеві вина досі на піку. 

Наша експортна історія засвідчує, що у світі розпочався новий етап: винами з України цікавляться. І ми, до речі, дуже вболіваємо, аби вписати Україну на виноробну карту світу та повернути туди наш регіон, який мав добру славу в давнину як виноробний край, і місія нашої компанії – це відродити. До речі, для цього ми у 2019-му році відкрили Музей винороба Чиза, це музей нового формату про історію та культуру виноробства. 

f5453ac8-de55-440a-af65-9de5a5175ac1.jpg

Вертаючись до теми експорту, заначимо, що вже можемо стверджувати: якість вин Шато Чизай до вподоби іноземним поціновувачам. Вони обирають найбільш преміальний сегмент, як-от ексклюзивні позиції, витримані вина. Великий інтерес до нашого кошерного вина, адже вина цього напрямку і такого рівня в нашій ціновій категорії небагато у світі. 

Ведемо переговори з Китаєм. Цей ринок, зрозуміло, дуже перспективний. Останні роки там відбуваються серйозні зміни. Ще декілька років тому Китай споживав наддешеві вина у низькому сегменті якості. Сьогодні ж все більше цікавості до якісних вин, які, звісно, не можуть коштувати менше долара на полиці магазину. 

deg03.jpg

Очікуємо пожвавлення у напрямку Великої Британії: через Brexit прогнозують підйом цін на вина з Європи та, можливо, британці звернуть увагу на добірні вина з України, які коштують дешевше, але не поступаються в якості.

Окремо варто розповісти про співпрацю з Японією. Це розвинена країна, там панує культ якості, і японці люблять куштувати нове. Навіть сама підготовка до постачання пробної партії вина була дуже цікавою: японці попросили вдесятеро більше інформації, ніж будь-хто раніше, включно з матеріалами про ґрунти, з фото, даними про способи обрізки лози та іншим. Вони приділяють увагу всім деталям, і видно, що шукають найцікавіших сильних і чесних партнерів. Вони обрали такі наші вина: Черсегі (біле сухе з унікального для України та нашого автохтонного сорту), Cuvée (Кюве, витримане червоне сухе вино, створене з трьох світових сортів винограду) та «Троянда Карпат» (марочне десертне з сорту Трамінер Рожевий за рецептом 1959 року). Такий вибір свідчить про надзвичайно ретельний підхід до вина, і ми щасливі, що на такому перспективному ринку Японії будуть якісні вина з України. 

05.jpg

Сподіваємося, далі буде. Тим паче, що 2020-й рік ми завершуємо з двома принципово новими продуктами: міцним (42%) виноградним напоєм Grape White Blend та ігристим вином Carpathian Sekt. З ним ми відроджуємо рідні для нашого краю традиції чудових ігристих вин Австро-Угорщини та Чехословаччини, які мали назву Sekt. Очікуємо що наші “секти” будуть також популярні за кордоном і прославлять наше улюблене Закарпаття.

Окремо про міжнародні нагороди виноробні Шато Чизай останніх років:

У 2018-му Шато Чизай була однією з двох виноробень України, яка представляла вітчизняне вино на одній із найбільших і найпрестижніших виставок світу – ProWein Dusseldorf у Німеччині.

Восени 2018-го здобули за кожен взірець, представлений на конкурс у рамках найбільшої у Східній Європі виставки алкоголю – 9 премій Міжнародного дегустаційного конкурсу Wine&Spirits Ukraine Awards. Вино «Троянда Карпат» визнане найкращим українським вином конкурсу.

 

Влітку 2019-го тріумфували в Угорщині у виноробному регіоні Підгір’я Бюкка. Отримали 10 медалей + нагороду за Найкраще іноземне вино фестивалю Bükkvinfest XXVII. Що цікаво, здобули відзнаки за вина з сортів угорського походження, тобто, перемогли «на полі суперника». Зокрема, 6 вин отримали «золото»: витриманий Піно Нуар, Фурмінт, Кюве, Рислінг, Кагор і Розе Піно Нуар.

Восени 2019-го – знову перемоги на Wine&Spirits Ukraine Awards. 6 нагород і «золото» для «Троянди Карпат».

Наприкінці 2019 року перемогу здобули навіть у далекій Африці. Кагор Закарпатський Авторський здобув «золоту» медаль форуму AIWSC – це Міжнародний конкурс вина і спиртних напоїв Африканського континенту. Змагалися вина з таких країн: Іспанія, Аргентина, Чилі, Португалія, Перу,  Ізраїль, Німеччина, Швейцарія, Македонія, Словаччина, Угорщина, Україна. 

У листопаді 2020-го року Шато Чизай тріумфує на «Wine&Spirits Ukraine Awards 2020». У Шато Чизай 10 медалей конкурсу, зокрема, «золото» для Ice Wine. Це унікальне Льодове вино від Шато Чизай стало не просто «золотим», але й визнане найкращим українським вином конкурсу «Wine&Spirits Ukraine Awards 2020». А «зірку» виноробні – біле вино Furmint з витримкою 9 місяців – нагородили відзнакою найкращого в категорії сухих витриманих вин. 

Бали та нагороди від Винного Гіда України       у 2020 році

Gewurztraminer.png

оцінка Гіда

81 бал

Бронза 2020.png

Gewurztraminer

сухе, біле

оцінка Гіда

80 балів

Бронза 2020.png
Chersegi.png

Chersegi

сухе, біле

оцінка Гіда

82 бали

Бронза 2020.png
Pinot Blanc.png

Pinot Blanc

сухе, біле

оцінка Гіда

83 бали

Бронза 2020.png
Caberenet Sauvignon.png

Caberenet Sauvignon

сухе, червоне

Merlot.png

оцінка Гіда

83 бали

Бронза 2020.png

Merlot

сухе, червоне

оцінка Гіда

80 балів

Бронза 2020.png
Furmint.png

Furmint

сухе, червоне

Blaufrakisch.png

оцінка Гіда

80 балів

Бронза 2020.png

Blaufrankisch

сухе, червоне

оцінка Гіда

86 балів

Срібло 2020.png
73.png

Троянда Карпат

солодке, біле

bottom of page