top of page

Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького

Image00010.jpg

с. Веселе, Бериславський район, Херсонська область

Перші виноградники одного з найстаріших та відомих виноробних господарств України були закладені в маєтку «Козацьке» (Херсонська губернія) у 1896 році. Відбір земель для насаджень та сортів виноградних ліз для князя Трубецького здійснював головний винороб Російської імперії князь Лев Голіцин.

Унікальні кліматичні умови, кут нахилу, склад земель, використання прогресивних технологій у виноградарстві та виноробстві дуже швидко дали результат. Уже в 1900 році на всесвітній виставці у Парижі Рислінг цього виноробного господарства був удостоєний гран-прі. У 1902 році винороби князя Трубецького були нагороджені першою премією імені імператора Олександра ІІІ, «за краще російське виноградне столове вино», в 1903 році «за зразкову культуру виноградників». Після 1917 року виноробня і землі Петра Миколайовича Трубецького націоналізували. Флагман радянського виноробства — винрадгосп імені Леніна — привніс в історію виноробного господарства і всієї країни легендарні марочні вина «Оксамит України», «Перлина Степу», «Наддніпрянське», які з 1949 року вважалися візитною карткою України та постачалися до Британського королівського двору. Починаючи з 1964 року марочні вина відзначили 33 золотими та срібними медалями на міжнародних виставках того часу.

IMG_0300.JPG

З 2003 до 2011 року на підприємстві провели глобальну реконструкцію. Було реалізовано проект виноробні європейського рівня для виробництва сухих вин за класичними французькими технологіями.

Вина підприємства завоювали міжнародне визнання і посіли своє місце на українському ринку преміальних авторських теруарних українських вин. Дотримуючись принципу теруарності «Виноробне господарство князя П. М. Трубецького» виробляє вина на 100% із винограду, вирощеного на власних виноградниках, і може гарантувати контроль якості на всіх етапах народження вина. Вина витримуються у бочці від 6 до 24 місяців.

IMG_0277.JPG

ТЕРУАР

Виноградники розташовані на схилі Каховського водосховища в межах Причорноморської западини східноєвропейської рівнини за координатами 46°48' північної широти і 33° 21' східної довготи. Площа виноградників сягає 200 га. Саджанці міжнародних сортів із найкращих розсадників Італії та Франції.

Клімат помірно-континентальний. Сума активних температур повітря вище 10℃ складає 3300-3400℃, кількість опадів за період з такими температурами 200-220 мм, протягом року — 330-380 мм. Середня тривалість вегетаційного періоду становить 225-230 днів. Тривалість морозного періоду — 85-100 днів. Сума випарів із поверхні ґрунтів складає 320-380 мм. Ґрунтовий покрив теруара представлений південними, незначною мірою гумусово-акумулятивними середньо суглинистими чорноземами.

ЕНОТУРИЗМ

«Виноробне господарство князя П. М. Трубецького» — це унікальний об’єкт винного туризму в Україні. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість туристів не лише з України, але й з Європи. У 2013 році була завершена реконструкція історичної будівлі виноробні 1900 року з вежею та оглядовим майданчиком, в якому обладнано дегустаційні зали, встановлено 8 галерей винних підвалів часів Трубецького, які використовуються для витримки та зберігання вин. На території є готель на 10 номерів та атмосферний банкет-хол у старовинному крилі виноробні.

bottom of page