top of page

Виноробня «Bohdan`s winery»

IMG_3365-1.jpg

с. Гораївка, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Найвідоміший виноградар та винороб Заходу України — Богдан Михайлович Павлій. Людина, яка надихнула багатьох поціновувачів вина зайнятись виноградарством саме у західній частині України, зокрема в районі Подільських товтр.

Виноробню «Bohdan`s winery» засновано у 2012 році. Вже у 2014 році сортове біле вино Йоханітер отримало перше місце серед білих вин на дегустації, яку проводила Асоціація сомельє України. У 2019 році на конкурсі «Одеський залив» вина «Барбариска» та «Бакота» отримали срібні нагороди від авторитетного журі. Особливою гордістю винороба є сорт винограду Ркацителі рожевий. Виноробня перебуває у процесі отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

 

ТЕРУАР

Виноградники та виробництво розташовані в наймальовничішому місці Поділля, на схилах легендарної Бакоти. Південний схил, ґрунти суглинисті з великим вмістом вапняку, сонце відбивається від поверхні Дністра, перепади нічних температур,— усі ці фактори сприяють роботі винороба з білими сортами винограду.

ВИРОБНИЦТВО

На сьогодні площа посадки винограду сягає 1 га. Щільність посадки лози: 5600 лоз на 1 га. 70% посадки — це білі сорти винограду. Витримка червоного вина відбувається на дубовій щепі. Також планується засадження виноградних ліз на 1,3 га.

Білі сорти винограду: Йоханітер, Трамінер, Аліготе,Совіньйон, Шардоне, Соляріс, Мускаріс, Рислінг, Дублянський

Червоні сорти винограду: Дунай, Цвайгельт, Мерло, Небіоло, Сенжовезе, Євмолпія, Сіра, Каберне-Фран.

ЕНОТУРИЗМ

На виноробні є дегустаційна зала на 12-14 осіб із панорамним виглядом на Бакоту та виноградники, тут можна скуштувати унікальні вина Подільських товтр.

IMG_1140.png
IMG_1136.png

оцінка Гіда

80 балів

Бронзова медаль.png
IMG_1138.png

оцінка Гіда

85 балів

Срібна медаль.png

Bohdans Barbaryska

сухе, рожеве

Cavetcina Sauvignon

Blanc

сухе, біле

Cavetcina Johanniter

сухе, біле

bottom of page