Виноробня «Bohdan`s winery»

с. Гораївка, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Найвідоміший виноградар та винороб Заходу України — Богдан Михайлович Павлій. Людина, яка надихнула багатьох поціновувачів вина зайнятись виноградарством саме у західній частині України, зокрема в районі Подільських товтр.

Виноробню «Bohdan`s winery» засновано у 2012 році. Вже у 2014 році сортове біле вино Йоханітер отримало перше місце серед білих вин на дегустації, яку проводила Асоціація сомельє України. У 2019 році на конкурсі «Одеський залив» вина «Барбариска» та «Бакота» отримали срібні нагороди від авторитетного журі. Особливою гордістю винороба є сорт винограду Ркацителі рожевий. Виноробня перебуває у процесі отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

 

ТЕРУАР

Виноградники та виробництво розташовані в наймальовничішому місці Поділля, на схилах легендарної Бакоти. Південний схил, ґрунти суглинисті з великим вмістом вапняку, сонце відбивається від поверхні Дністра, перепади нічних температур,— усі ці фактори сприяють роботі винороба з білими сортами винограду.

ВИРОБНИЦТВО

На сьогодні площа посадки винограду сягає 1 га. Щільність посадки лози: 5600 лоз на 1 га. 70% посадки — це білі сорти винограду. Витримка червоного вина відбувається на дубовій щепі. Також планується засадження виноградних ліз на 1,3 га.

Білі сорти винограду: Йоханітер, Трамінер, Аліготе,Совіньйон, Шардоне, Соляріс, Мускаріс, Рислінг, Дублянський

Червоні сорти винограду: Дунай, Цвайгельт, Мерло, Небіоло, Сенжовезе, Євмолпія, Сіра, Каберне-Фран.

ЕНОТУРИЗМ

На виноробні є дегустаційна зала на 12-14 осіб із панорамним виглядом на Бакоту та виноградники, тут можна скуштувати унікальні вина Подільських товтр.

оцінка Гіда

80 балів

оцінка Гіда

85 балів

Bohdans Barbaryska

сухе, рожеве

Cavetcina Sauvignon

Blanc

сухе, біле

Cavetcina Johanniter

сухе, біле

© 2021 Винний Гід України