Виноробня Карла Шоша

с. Кідьош, Берегівський район, Закарпатська область

Карло Карлович Шош — угорець, виноградар і винороб у третьому поколінні.

Більш як чверть століття займається виноробством, а саме з 1992 року. З 2003-го року є членом єдиного в Україні Лицарського Винного Ордену імені Святого Венцела, до якиого входить більше сорока учасників. Усі вони популяризують традиції і культуру виноробного краю, а своєю подвижницькою працею допомагають відроджувати призабуте ремесло.

За останні 15 років вина сім’ї Шош отримали не одну нагороду на винних конкурсах різних рівнів, зокрема у Словаччині.

ТЕРУАР

Сім’я обслуговує 7,5 гектарів виноградників (з планом розширення до 10 га), на яких вирощується близько 60 столових та винних сортів винограду. Виноградники розміщені на південному схилі гори поряд із селом. Найстарша лоза має 70 років. Основні сорти винограду: Трамінер, Королівська Леанка, Мускат Оттонель, Голубок, Мерло, Опорто, Бакатор, Серемський Зелений, Фурмінт, Гаршлевелю, Черсегі Фюсерш.

ЕНОТУРИЗМ

Дегустація вин проводиться в затишній дегустаційній залі на 48 гостей, облаштованій поруч із винним погребом, де ви можете спробувати більше 40 сортів неповторних закарпатських вин. Це чи не найбільша пропозиція для дегустації серед малих сімейних господарств.

ВИРОБНИЦТВО

Об’єм виробництва складає 25-30 тис. л вина на рік. Білі й червоні, сухі та десертні вина виготовляються в домашніх умовах за традиційними технологіями з витримкою в дубових бочках, з використанням старовинних і власних рецептів. Для витримки та зберігання вина використовується майже 100 бочок, найстаршій з яких цього року виповниться 108 років.

оцінка Гіда

80 балів

оцінка Гіда

80 балів

Зеніт

сухе, біле

Рислінг

сухе, біле

Королівська Леанка

сухе, біле

Отело

сухе, червоне

оцінка Гіда

81 бал

оцінка Гіда

83 бали

Карлот

сухе, червоне

Троянда Кідьошська

солодке, біле

© 2021 Винний Гід України