top of page

Українські сорти винограду: Сухолиманський білий

1.jpg

Виведений шляхом схрещення сортів Шардоне та Плавай. Територія поширення – невеликі посадки у Одеській області. Це універсальний сорт винограду з високою урожайністю - 135 ц/Га та морозостійкістю до -21 °С. Одним з головних недоліків виноградної лози є схильність таких хвороб як мілдью, оїдіум та сіра гниль.

Гроно середньої величини (довжиною 14-18, шириною 9-10 см), циліндричної та циліндрично-конічної форми. Ніжка грона середньої довжини - до 5 см. Середня маса грона сягає 140 г. Ягода діаметром 14-15 мм, кругла, зеленувато-жовта, покрита слабким пруїном. Шкірочка тонка, міцна. М'якоть соковита. Смак гармонійний, аромат оригінальний, сортовий. Сорт Сухолиманський білий має середньо-пізній час дозрівання: від розпускання бруньок і до повного достигання ягід винограду проходить 145-150 днів, зазвичай це друга-третя декада вересня.

 

Виноград Сухолиманський білий, як і Шардоне, є зручним сортом для виноробів. З нього легко отримують ігристі, десертні чи міцні вина. Колір напою з цього сорту вина має лимонне забарвлення. Виражений аромат квіткових та медових тонів з домішками акації, у смаку відчувається зелене яблуко, диня.

 

У Винному Гіді представлене двома винами: Sukholimansliy Villa Tinta від Винхол Оксамитне та Сухолиманське від виноробні Колоніст, обидва вина отримали бронзову медаль Гіда.

IMG_1030.png

оцінка Гіда

82 бали

Бронзова медаль.png

Sukholimanskiy

Villa Tinta

сухе, біле

IMG_1049.png

оцінка Гіда

84 бали

Бронзова медаль.png

Сухолиманське

сухе, біле

bottom of page