Українські сорти винограду: Сухолиманський білий

Виведений шляхом схрещення сортів Шардоне та Плавай. Територія поширення – невеликі посадки у Одеській області. Це універсальний сорт винограду з високою урожайністю - 135 ц/Га та морозостійкістю до -21 °С. Одним з головних недоліків виноградної лози є схильність таких хвороб як мілдью, оїдіум та сіра гниль.

Гроно середньої величини (довжиною 14-18, шириною 9-10 см), циліндричної та циліндрично-конічної форми. Ніжка грона середньої довжини - до 5 см. Середня маса грона сягає 140 г. Ягода діаметром 14-15 мм, кругла, зеленувато-жовта, покрита слабким пруїном. Шкірочка тонка, міцна. М'якоть соковита. Смак гармонійний, аромат оригінальний, сортовий. Сорт Сухолиманський білий має середньо-пізній час дозрівання: від розпускання бруньок і до повного достигання ягід винограду проходить 145-150 днів, зазвичай це друга-третя декада вересня.

 

Виноград Сухолиманський білий, як і Шардоне, є зручним сортом для виноробів. З нього легко отримують ігристі, десертні чи міцні вина. Колір напою з цього сорту вина має лимонне забарвлення. Виражений аромат квіткових та медових тонів з домішками акації, у смаку відчувається зелене яблуко, диня.

 

У Винному Гіді представлене двома винами: Sukholimansliy Villa Tinta від Винхол Оксамитне та Сухолиманське від виноробні Колоніст, обидва вина отримали бронзову медаль Гіда.

оцінка Гіда

82 бали

Sukholimanskiy

Villa Tinta

сухе, біле

оцінка Гіда

84 бали

Сухолиманське

сухе, біле

© 2021 Винний Гід України